Zawada Książęca za mocna dla drużyny ze Studziennej [ZDJĘCIA]

W raciborskiej A klasie na inaugurację sezonu drużyna LKS "Zgoda" Zawada Książęca zmierzyła się z LKS Studzienna. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny gospodarzy.

Pierwsza połowa meczu to wyraźna przewaga drużyny gospodarzy. Świetnie wykorzystywała ona wypracowane okazje na zdobycie gola. Zgromadzeni kibice nie musieli długo czekać na bramki, bo już w 11. minucie spotkania Artur Brzoska wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Nie minęło kolejne dwadzieścia minut, a na tablicy wyników widniał już wynik 2:0. Strzelcem tej bramki był Jacek Trzeciak. Przed samym końcem pierwszej połowy meczu padł kolejny gol dla drużyny z Zawady Książęcej. Tym razem celnym strzałem popisał się Marek Fojcik, który w 79. minucie musiał opuścić pole gry ze względu na otrzymanie drugiej żółtej kartki. W drugiej połowie spotkania można było podziwiać bardziej wyrównany pojedynek. Obie drużyny miały swoje okazje aby zmienić wynik meczu, jednak nie wykorzystały one nadarzonych szans.

LKS "Zgoda" Zawada Książęca- LKS Studzienna 3:0 (3:0)

Artur Brzoska 11., Jacek Trzeciak 29., Marek Fojcik 44.

Żółte kartki: Patryk Twaróg 22., Marek Fojcik 23. i 79., Kamil Nimietz 50., Mirosław Kalisz 89. (wszyscy LKS "Zgoda" Zawada Książęca), Jacek Świerczyński 37., Norbert Lipicki 42. (obaj LKS Studzienna)

Czerwona kartka: Marek Fojcik 79. (LKS "Zgoda" Zawada Książęca)

Sędziowali: Sławomir Kozioł, Kamil Laska, Andrzej Knura (KS Racibórz)

LKS "Zgoda" Zawada Książęca: Michał Święty, Mirosław Kalisz, Błażej Bochynek, Artur Chroboczek, Jan Depta, Marek Fojcik, Patryk Twaróg (65. Andrzej Mika), Kamil Niemietz (Łukasz Urbaś75.), Jacek Trzeciak, Leszek Floriańczyk, Artur Brzoska oraz Marek Zorzałek, Paweł Wollnik, Adam Nowak. Opiekun drużyny: Janusz Tomala, masażysta: Krystian Krótki, obsługa medyczna: Krzysztof Porwoł, kierownik drużyny: Janusz Tomala.

LKS Studzienna: Dawid Waniek, Franciszek Heflinger, Marcin Psota, Grzegorz Wicha, Armin Bohm (46. Wojciech Pytlik), Adrian Szymiczek (46. Dawid Marcinek), Aleksander Gorolczyk, Norbert Lipicki (46. Robert Gurek), Krzysztof Złoczonski, Dariusz Binek, Jacek Świerczyński oraz Sebastian Mazur, Bartosz Biernacki, Tomasz Biedronka. Trener: Marek Pikuła, masażysta: Stefan Niedźbała, obsługa medyczna:Adam Piechaczek, kierownik drużyny: Dariusz Lipicki.