Bolesna porażka Rafako Racibórz z Politechniką Opolską [ZDJĘCIA]

AZS Rafako przegrał w piętnastej kolejce rozgrywek II ligi z sąsiadującym w tabeli AZS Politechnika Opolska. Przed meczem podopieczni Radosława Gorskiego z dorobkiem 23 punktów zajmowali szóste miejsce. Sobotnia porażka 1:3 komplikuje sytuację raciborskiej drużyny odnośnie możliwości gry w fazie play-off.

AZS Rafako Racibórz - AZS Politechnika Opolska Cementownia ODRA S.A.  1:3 (20:25, 25:16, 22:25, 23:25)

Wyjściowa szóstka AZS Rafako: Krystian Lipiec, Dawid Kućma, Tomasz Błaszczok, Mateusz Andruszek, Tomasz Pizuński, Grzegorz Wilga, Damian Pilichowski

I set

Rozpoczyna Politechnika Opolska. Dobra zagrywka i pierwszy punkt dla naszych rywali. Piłka w polu i Politechnika prowadzi już 2:0. Rafako nie rezygnuje i przeprowadza skuteczny atak. Na tablicy wyników remis 5:5. Świetny blok raciborskich siatkarzy i wychodzą na prowadzenie. Na zagrywce Krystian Lipiec... dobre przyjęcie rywali, którzy wykańczają akcję i zdobywają punkt.

Goście przebijają się przez nasz blok, mimo to Rafako prowadzi 8:7. Przyjezdni zagrywają w siatkę - zwiększa się przewaga podopiecznych Radosława Gorkiego.

Remis 9:9 po autowym ataku Mateusza Adruska. Mylą się także rywale i jest 10:9 dla gospodarzy.

Krystian Lipiec idealnie blokuje, 11:9 dla Rafako. Tym razem raciborscy siatkarze zawiedli na siatce i rywale odrobili jeden punkt... Gospodarze wciąż na prowadzeniu, jest 12:11. Atak po skosie Krystiana Lipca i mamy 13:11!

Remis 14:13 i o przerwę prosi Radosław Gorski. Skuteczny atak Politechniki i jest remis 14:14. Rafako traci przewagę - przegrywa 14 do 15. Gospodarze nie tracą zimnej krwi przy kolejnej akcji i doprowadzają do remisu.

Dobry atak naszych siatkarzy i mamy 16:16. Tomasz Błaszczok na zagrywce, wpadł w siatkę Tomasz Pizuński, a to oznacza, że rywale zdobywają 17. punkt. Rafako odpowiada szybką akcją i jest wyrównanie.

Andrusek trafia w antenkę i goście z Opola mają już dwa punkty przewagi. Blok Dawida Kućmy, na tablicy wyników 19:18 dla Politechniki.

W końcówce pierwszego seta zawodnicy Rafako tracą kontrolę nad meczem. Przyjezdni z Opola prowadzą 21:18, o czas poprosił trener Gorski. Krystian Lipiec zablokowany - 22:18. Podwójny blok rywali, sytuacja raciborskich siatkarzy mało ciekawa, przegrywają 18 do 23.

19:24 przegrywa Rafako, goście mają piłkę setową. Autowa zagrywka Mateusza Andruszka i przegrywamy pierwszego seta 20 do 25.

II set

Grę wznawia Mateusz Błaszczok. Rywale dobrze atakują i zdobywają pierwszy punkt w tym secie.

Rafako prowadzi 3:1, a zagrywce Tomasz Pizuński. Błąd po stronie siatkarzy z Opola i jest 4:1. Tomasz Pizuński w aut.

5:3 dla raciborskiego zespołu. Nieskutecznie bronią gospodarze i przewaga topnieje. Remis 5:5 po celnym ataku przeciwników.

Brak zrozumienia w szeregach AZS Politechnika Opolska i Rafako prowadzi 7:5. Skutecznie atakują goście, przewaga naszego zespołu maleje... Ale tylko na moment, bo już atakują nasi siatkarze. 9:6 dla drużyny z Raciborza.

O czas prosi szkoleniowiec Politechniki Opolskiej.

11:7 dla AZS Rafako Racibórz. Zagrywa Grzegorz Wilga. Ze środka atakują jednak goście. Pizuński posyła szybką piłkę w pole rywali i prowadzimy 13:8. Skutecznie blokuje Dawid Kućma. Błaszczok na zagrywce.

Podwójny blok raciborskiej drużyny i prowadzi 15:8. O czas prosi trener rywali.

Przy stanie 16:8 na zagrywce Błaszczok. Niestety posyła piłkę w aut. 17:9 i serwuje Tomasz Pizuński. Podwójne odbicie piłki przez zawodników z Opola i jest 18:9. As serwisowy Tomasza Pizuńskiego i mamy 19. punkt. Siatkarze Politechniki Opolskiej są w tej chwili bezradni.

Marcin Gąsior atakuje i zdobywa 20 punkt dla swojej drużyny. Goście mają ich na koncie 10.

Błąd podwójnego odbicia po stronie Rafako, 22:13 dla gospodarzy i nic nie zabierze im już wygranej w drugim secie.

23. punkt zdobywa Tomasz Pizuński, na zagrywce Krystian Lipiec. Rywale przebijają piłkę, a podopieczni Gorskieg mylą się w obronie.

Dwie piłki setowe przegrane przez raciborskich siatkarzy. Może teraz się uda... Tak, Dawid Kućma kończy tę część meczu.

AZS Rafako notuje w drugim secie wysoką wygraną 25:16.

III set

Rozpoczynają opolanie. Kilka błędów naszych zawodników sprawia, że od początku goście wprowadzają swoje warunki gry. Jest już 5:1 dla Politechniki Opolskiej.

Podopieczni Radosława Gorskiego za wszelką cenę starają się odrobić stratę, ale rywale tylko podwyższają i tak już wysoką przewagę 7:2.

Gospodarze odrobili nieco stratę, jest 9:6 dla zawodników Politechniki Opolskiej. Dobry blok naszego zespołu i niwelują przewagę przeciwników do dwóch oczek.

Przy stanie 11:9 dla opolan, na zagrywce Tomasz Pizuński. Niestety myli się i jest 12:9.

Nieskuteczny blok Rafako. Raciborska drużyna przegrywa 13 do 16.

Opolanie atakują w siatkę, ich przewaga topnieje, prowadzą już tylko 17:15. O czas przy stanie 17:16 prosi trener gości.

18:18! Niestety kiepska zagrywka Mateusza Andruszka i przyjezdni mają 19. punkt. Siatkarze Gorskiego nie spuszczają głowy i wyrównują. Opolanie przebili się przez podwójny blok i prowadzą 20:19. To decydujące chwili tego seta. Na tablicy wyników 21:19 dla gości, a o czas prosi Radosław Gorski.

21:20 dla Politechniki. Będzie emocjonują końcówka.... Dobry atak opolskich siatkarzy, 22:20. Punkt dla Rafako, na zagrywce Marcin Gonsior. Piłka poszybowała w siatkę.

Błąd gospodarzy - dotknięcie siatki. Piłka setowa dla AZS Politechnika Opolska... Mocna zagrywka, raciborzanie bronią i atakują... w środek siatki. Rafako przegrywa 22:25.

IV set

Zaczyna Tomasz Błaszczok, lekki serwis, mocno za to atakują rywale. Oni też się mylą - piłka w siatce i 1:1.

3:2 dla AZS Politechnika Opolska. Goście podwyższają prowadzenie - 6:3.

Rafako odrobiło straty i jest remis 7:7. Na jednopunktowe prowadzenie wychodzą przyjezdni. Aut po serwisie i znów remis. 9:9. Myli się Błaszczok, ale Rafako i tak ma przewagę 11:10.

Atak gospodarzy i skuteczny blok siatkarzy Politechniki. 12. i po chwili 13. punkt zdobywa raciborski zespół.

14:13 dla Rafako, Dawid Kućma na zagrywce.

Skuteczna akcja rafakowców i dwupunktowa przewaga. Rywale nie dają jednak za wygraną, to będzie bardzo wyrównany set! Pomylił się Pizuński, raciborscy siatkarze przegrywają 17 do 18.

19 Politechnika, 18 - Rafako. Coraz bliżej rozstrzygnięcia w czwartym secie. Błąd w zagrywce i gospodarze przegrywają 19:20.

Dobry atak Tomasza Pizuńskiego i remis 20:20. Tym razem Pizuński nie zabłysnął - zaserwował w siatkę i oddał przeciwnikom cenny punkt.

22:21 prowadzą przyjezdni.

Sytuacja zmienia się z każdą sekundą. Rafako prowadzi 23:22 po mocnym ataku Lipca!

23:23. Piłka meczowa dla Politechniki Opolskiej. Błąd w obronie Rafako, po mocnej zagrywce. 25:23 wygrywają czwartego seta goście.

martadomagala 20.01.2016 15:39

Jakie play-off?? Środek tabeli jest idealny dla tej drużyny. Koniec rundy zasadniczej i spokój- brak wyjazdów=zaoszczędzona kasa :)