MKP Odra Centrum Wodzisław minimalnie lepszy od Rafako [ZDJĘCIA]

Cenną wygraną odnieśli dziś podopieczni Bartłomieja Sochy. Piłkarze MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski wywieźli trzy punkty z Raciborza, gdzie zmierzyli się z KS Rafako. Bramki dla gości zdobyli Marcin Lukoszek oraz Jakub Panic. Dla gospodarzy trafił Patryk Moneta. Zobacz zdjęcia z meczu.

Mecz dziewiątej kolejki klasy okręgowej trzeciej grupy katowickiej między KS Rafako Racibórz a MKP Odra Centrum Wodzisław Śl. zapowiadał się niezwykle ciekawie. Na murawie w Raciborzu zmierzyły się bowiem drużyny ze ścisłej czołówki tabeli ligowej, które przed rozpoczęciem rundy postawiły sobie wysokie cele.

Wydawało się, że faworytem sobotniego spotkania jest Rafako. Po pierwsze - podopieczni Grzegorza Jakosza walczyli o punkty na własnym terenie, co na tym poziomie rozgrywek jest sportym atutem. Po drugie, ostatnia seria dobrych spotkań w wykonaniu raciborzan pozwalała im z optymizmem patrzeć na zbliżające się starcie z rywalami z Wodzisławia Śląskiego. Rafako bowiem wygrało dwa ostatnie mecze: kolejno z Naprzód Zawada oraz Polonią Łaziska Rybnickie. Odra Centrum z kolei z Łaziskami Rybnickimi bezbramkowo zremisowała, natomiast tydzień wcześniej rozegrała trudny mecz w Tworkowie, z którego jednak wyszła zwycięsko, wygrywając 2:1.

Dzisiejszy mecz od pierwszych minut układał się pomyślnie dla przyjezdnych. Już w 11. minucie Odra wyszła na prowadzenie po trafieniu Marcina Lukoszka. Ambicja gospodarzy została podrażniona. Co rusz atakowali bramkę ekipy z Wodzisławia, ich próby kończyły się niepowodzeniem. Po trzydziestu minutach gra się wyrównała. Podopieczni Bartłomieja Sochy nie oddali prowadzenia aż do gwizdka kończącego pierwszą połowę.

Po przerwie inicjatywę przejęło Rafako. Akcje konstruowane bokami boiska nie przynosiły skutku. Defensywa gości dobrze pilnowała szczególnie Damiana Mazurka i Patryka Moneta, którzy podchodzili coraz bliżej bramki strzeżonej przez Tomasza Huzarewicza. Ten drugi oszukał obronę Odry w 51. minucie. Gospdoarze nie cieszyli się długo z wyrównania. W 59. minucie Jakub Panic - jak się miało okazać - przypieczętował wygraną zespołu prowadzonego przez Sochę.

KS Rafako Racibórz - MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski 1:2

Bramki: Patryk Moneta 51. - Marcin Lukoszek 11., Jakub Panic 59.

KS Rafako: Grzegorz Wytrzymały, Łukasz Zajda, Szymon Niedziela, Grzegorz Jakosz, Damian Mazurek, Patryk Moneta (77. Denis Abramczyk), Damian Gawryluk (46. Michał Zieliński), Łukasz Haras, Łukasz Pikuła, Piotr Cerkowniak, Bartosz Żagiel (46. Grzegorz Wojda)

Rezerwowi: Andrzej Raszczyk, Grzegorz Wojda, Michał Zieliński, Denis Abramczyk, Konrad Fedyn, Oskar Miszewski

Trener: Grzegorz Jakosz

Odra Centrum Wodzisław Śl.: Tomasz Huzarewicz, Mateusz Krzyżok (75. Kacper Krupiński), Kamil Piechaczek (56. Kamil Brzoska), Artur Cichy, Marcin Stachurski, Robert Lapczyk, Mateusz Bugdol, Marcin Lukoszek, Tomasz Zieliński, Dominik Siedlaczek (56. Jakub Panic), Bartłomiej Socha

Rezerwowi: Daniel Jona, Marcin Malinowski, Maciej Kocztorz, Kamil Brzoska, Jakub Panic, Kacper Krupiński

Trener: Bartlomiej Socha