[FOTO] Pietrowice Wielkie zadebiutowały w III lidze

W niedzielne popołudnie pietrowicka hala była świadkiem debiutanckiego występu miejscowych piłkarek ręcznych w rozgrywkach seniorskich III ligi kobiet.

Rywalem zawodniczek Startu była ekipa Stali Śrubiarnia Żywiec. Mecz od początku był bardzo zacięty, zawodniczki obu drużyn z olbrzymią determinacją walczyły o każdą piłkę. Po kwadransie gry gospodynie prowadziły 9:5. Jeśli ktoś w tym momencie pomyślał, że będzie łatwo to już po kilku następnych minutach był wyprowadzony z takiego toku myślenia, gdyż po 20 minutach to przyjezdne prowadziły 11:10. Do końca pierwszej połowy trwała walka bramka za bramkę. Zawodniczki obu drużyn próbowały wyuczonych zagrywek, aby oszukać swoje przeciwniczki. Na przerwę to jednak szczypiornistki z Pietrowic schodziły z jednobramkową przewagą 16:15. Początek drugiej części należał do miejscowych, które rzuciły trzy bramki z rzędu powiększając swoją  przewagę do czterech bramek.  To wprowadziło nieco spokoju w grze zawodniczek drużyny gospodarzy. W tym okresie bardzo dobrze funkcjonowała obrona zespołu z Pietrowic. Każdy błąd przeciwniczek był natychmiast wykorzystywany. Fantastycznie broniły obie bramkarki Startu raz po raz zatrzymując rozpędzające się góralki z Żywca. Kiedy wydawało się że mecz jest całkowicie pod kontrolą przy stanie 29:23 coś zacięło się w bardzo dobrze funkcjonującej „maszynce” gospodyń. Na trzy minuty przed końcem na tablicy widniał wynik 31:29. Ostatnie minuty to jednak znowu bardzo dobra gra zawodniczek z Pietrowic, które nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa.  Trzy bramki na koniec i po syrenie gospodynie mogły cieszyć  się z historycznego zwycięstwa w III lidze kobiet. Kibice, którzy przyszli na mecz mogą czuć się zadowoleni gdyż oprócz wygranej swojej drużyny oglądali mecz na bardzo wysokim ligowym poziomie.

UKS Start Pietrowice Wielkie - Stal Śrubiarnia Żywiec 34:29 (16:15)

Joachim Wieczorek – trener UKS Start Pietrowice: Zagraliśmy bardzo dobry mecz do czego coraz bardziej przyzwyczajamy kibiców przychodzących nas oglądać. Chcę pochwalić wszystkie zawodniczki gdyż starały się  we wszystkich elementach gry wykorzystać to co żmudnie ćwiczyły na treningach. Zostawiły dzisiaj wiele  serca na boisku. Przez większość meczu świetnie funkcjonowała nasza obrona. Staraliśmy się zmieniać sposób gry w ataku co przełożyło się na wiele udanych akcji. W drugiej połowie zdobyliśmy kilka bardzo ważnych bramek z szybkiego ataku, myślę że to bardzo przyczyniło się do końcowego sukcesu.  Wielkie brawo dla całego zespołu!

Marceli Winkler – sędzia:
Drużyny pokazały handball na bardzo dobrym poziomie. Mecz toczony w bardzo szybkim tempie, obie drużyny spokojnie mogłyby grać w II lidze z pozytywnym skutkiem. Poziom piłki ręcznej w Pietrowicach stale się podnosi. My arbitrzy jesteśmy pod wielkim wrażeniem  pracy która  w tym klubie jest wykonywana z dziewczynami od najmłodszych roczników po te najstarsze, które tu dzisiaj mogliśmy z wielką przyjemnością oglądać.