Kokoszyce bez szans w Nieboczowach. Odra świętuje awans

W XXI kolejce Raciborskiej C klasy w Nieboczowach doszło do pojedynku gospodarza i aspirującej również do awansu drużyny z Kokoszyc.

Zawodnicy gości pogratulowali aktualnemu liderowi i mistrzowi C klasy, który zapewnił sobie ten tytuł na kilka kolejek wstecz. W tym momencie zakończyły się uprzejmości na murawie, gdyż obie ekipy były bardzo zdeterminowane, aby okazać się lepszym zespołem od przeciwnika. Gospodarze dosyć szybko objęli prowadzenie, bo już w piątej minucie po dośrodkowaniu piłki w pole karne najwyżej wyskoczył wyróżniający się w tym meczu Paweł Musioł, który nie dał szans golkiperowi Kokoszyc.  Mecz ten stał na dobrym poziomie, a zgromadzeni kibice byli świadkami ciągłych ataków jednego jak i drugiego zespołu. Drużyna gości mimo dużej chęci zdobycia wyrównującego gola, nie potrafiła skutecznie wykorzystać nadarzających się sytuacji, co w 35. minucie, zgodnie ze znanym powiedzeniem  „niewykorzystane sytuacje się mszczą” sprawiło, że goście przegrywali już dwoma trafieniami. Precyzyjnym strzałem obok słupka popisał się Sebastian Pytlarz. Gdy pod koniec pierwszej połowy część zawodników była już myślami w szatni, arbiter tego spotkania odgwizdał przewinienie na korzyść gości, co skutkowało rzutem wolnym z 17 metra. Bezpośrednie uderzenie podopiecznego trenera Kowacza obronił Marcin Pośpiech, jednak jego strzał był na tyle mocny, że do wybitej piłki dobiegł Wojtek Konopek i za sprawą jego dobitki Kokoszyce schodziły do szatni tylko z jednobramkową stratą.

Druga połowa to w dalszym ciągu wzajemna kontrola tych zespołów, gdzie swoją wyższość w 55. minucie po dośrodkowaniu Marcina Białasa z lewej strony boiska, wykorzystał dochodzący nie pierwszy raz do głosu Paweł Musioł, który mierzonym strzałem głową pokonał w bramce Wolnego. Chwilę później gra nieco się zaostrzyła i sędzia tych zawodów pan Pytlik obdarował kilku zawodników żółtymi kartkami za niesportowe zachowania. W 80. minucie na indywidualny rajd zdecydował się Sławomir Szkonter i dzięki niemu Odra przypieczętowała swoją wygraną w tym meczu 4:1, tym samym awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po ostatnim gwizdku arbitra na murawie wybuchły szampany, a kibice mogli podziwiać taniec radości drużyny z Nieboczów z trenerem Bogdanem Kałużą na czele.

LKS Odra Nieboczowy - KS Kokoszyce 4:1
Paweł Musioł (2), Sebastian Pytlarz (1), Sławomir Szkonter (1) - Wojciech Konopek (1)
Żółte kartki: Tomasz Pogoda, Sławomir Szkonter – Fabian Baraniecki

LKS Odra Nieboczowy: Marcin Pośpiech (Rafał Skatuła) – Marcin Pawełek, Marcin Białas (kpt) (Tomasz Ciurzyński), Sławomir Szkonter, Sebastian Pytlarz (Mateusz Szałek), Sylwester Garbacik, Tomasz Pogoda, Andrzej Raszczyk, Dawid Kubica, Paweł Musioł (Tomasz Dąbek), Kamil Goralczyk
Pozostali rezerwowi: Sławomir Popeła, Bartosz Jęczmionka
Trener: Bogdan Kałuża

KS 25 Kokoszyce: Grzegorz Wolny – Krzysztof Nowicki, Zbigniew Burek (kpt), Bartosz Słaby (Fabian Baraniecki), Patryk Herkowski (Piotr Kaczmarek), Maciej Markiton (Maciej Górecki), Sebastian Peczka, Wojciech Konopek, Tomasz Grainer, Grzegorz Sitko, Leszek Urbański
Pozostali rezerwowi: Karol Bieniek
Trener: Dariusz Kowacz