Poniedziałek, 26 października 2020

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

Świetna zabawa na Festynie Sportowym w Kornowacu. Pogoda dopisała

26.07.2014 18:59 | 1 komentarz | żet

Piwko, kiełbaska z grilla, lody, gofry, degustacja ciast Stowarzyszenia "Prężny Kornowac"... Do tego turniej piątek o beczkę piwa prezesa KS Kornowac oraz atrakcja dnia - mecz gospodarzy z Górnikiem Pszów. Nie zapomniano również o najmłodszych - w wir zabawy porwały ich Myszka Miki i Kaczor Donald.

Świetna zabawa na Festynie Sportowym w Kornowacu. Pogoda dopisała
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Myślę, że wygląda to bardzo dobrze - powiedział na oficjalnym otwarciu nowego placu zabaw przy boisku w Kornowacu Grzegorz Niestrój, wójt gminy. Plac zabaw powstał dzięki dofinansowaniu, które gmina pozyskała w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach z Programu Rozwoju Obszarów. Inwestycję zrealizowała firma Magnat z Rybnika, która w przetargu zaoferowała najniższą cenę - 170 tys. zł.

Okazją do oficjalnego otwarcia placu zabaw był Festyn Sportowy organizowany przez KS Kornowac. W turnieju piątek o puchar śp. Mirosława Knury zmierzyły się drużyny z Kornowaca, Pogrzebienia i Pszowa. Najlepszą ekipą okazała się ta ostatnia (Kornowac 1:2 Pogrzebień, Kornowac 0:4 Pszów, Pogrzebień 0:2 Pszów) i to jej piłkarze mogli rozkoszować się beczką piwa ufundowaną prezesa KS Kornowac, Wojciecha Lechockiego.

Główną atrakcją festynu był mecz gospodarzy z Górnikiem Pszów. - Będziemy starać się nawiązać z nimi równą grę, choć wiemy, że będzie ciężko - mówił przed meczem prezes Lechocki (wkrótce na portalu nowiny.pl wynik meczu).

Na wieczór zaplanowano zabawę muzyczną z zespołem TOMI. Polecamy fotorelację z festynu.

Ludzie:

Grzegorz Niestrój

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.