Piątek, 22 listopada 2019

imieniny: Cecylii, Marka, Maura

RSS

Bałtyk silniejszy. Remigiusz Gołębiowski wyciągnięty z wody. Groziła mu zapaść

05.08.2014 10:22 | 13 komentarzy | ż
Ostatnia aktualizacja: 06.08.2014 09:00

Po kilku godzinach od wypłynięcia, próba przepłynięcia wpław Bałtyku przez Remigiusza Gołębiewskiego została przerwana. Artur Paczyński (trener pływaka) oraz towarzyszący im ratownik wód otwartych wyciągnęli go z wody. Życiu pływaka nie zagraża niebezpieczeństwo.

Bałtyk silniejszy. Remigiusz Gołębiowski wyciągnięty z wody. Groziła mu zapaść
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Próba została przerwana ze względu na możliwość wystąpienia zapaści i hipotermię. - Odebraliśmy dzisiaj lekcję pokory - czytamy na profilu Projekt Baltic Adventure.

Przypomnijmy, raciborzanin, były pływak Victorii Racibórz, zamierzał przepłynąć Bałtyk. Do wody wszedł w szwedzkim Loderup. Stamtąd miał płynąć przez następne 48 godzin, tak aby po pokonaniu 164 kilometrów wyjść na brzeg w Kołobrzegu. Jeśli niebezpieczna wyprawa wzakończyłaby się powodzeniem, Raciborzanin przeszedłby do historii - do tej pory nikomu nie udało się przepłynąć wpław Bałtyku.

Przed startem, w rozmowie z reporterem TVN24 Remigiusz Gołębiowski tłumaczył, że jego wyczyn ma na celu popularyzację nauki pływania w szkołach i zmniejszenie liczby utonięć w Polsce - Jesteśmy najgorzej pływającym narodem w Europie - komentował.

Remigiusz Gołębiowski jest pomysłodawcą i głównym trenerem Stowarzyszenia Pływackiego "Swimmers". W przeszłości był zawodnikiem Victorii Racibórz oraz AZS AWF Warszawa. Wielokrotnie zdobywał medale na Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów.

Więcej informacji na profilu facebook wydarzenia: Projekt Baltic Adventure.

Fot. facebook/archiwum prywatne