Czwartek, 12 grudnia 2019

imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary

RSS

KARUZELA TRANSFEROWA (jesień 2014) – część 2

08.09.2014 10:00 | 0 komentarzy | (ak)

Bieżący materiał zawiera bardzo dużo ciekawych informacji o piłkarzach, którzy dokonali zmiany barw klubowych w drużynach raciborskiej i rybnickiej A klasy.

KARUZELA TRANSFEROWA (jesień 2014) – część 2
Jacek Selera (z lewej) i Roman Kowalczyk (z prawej) przeszli z czwartej ligi do A klasy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

A klasa
(Podokręg Racibórz)

KS Naprzód Borucin

Przybyli: Marcin Pawlisz, Jacek Selera, Mirosław Pniewski i Tomasz Adamczyk (Unia Racibórz), Mateusz Nieckarz (Nędza), Dariusz Binek (Pawłów).

Ubyli: Marcin Rusin (Pawłów), Roman Gołąbek (wyjazd za granicę), Wojciech Skopiński (nie wznowił treningów).

LKS Raszczyce

Przybyli: Roman Kowalczyk (Unia Racibórz), Dariusz Pawłowski (Dąb Gaszowice), Paweł Czogalla (Nędza), Paweł Karczewski i Krzysztof Złoczowski (Pawłów), Łukasz Błędowski i Rafał Płaszczyński (wolni zawodnicy), Kamil Boczek (Markowice – z drużyny juniorów).

Ubyli: Robert Rogalski (Rafako Racibórz), Damian Czogalik i Jarosław Kuśka (Czarni Nowa Wieś), Jacek Depta (Zgoda Zawada Książęca), Wojciech Jakubczyk, Tomasz Henzel i Adrian Kornas (nie wznowili treningów).

LKS Cyprzanów

Przybyli: Matthäus Chory (trener), Gabriel Dürschlag i Tomasz Śliwiński (Samborowice), Denis Grud i Dominik Chory (wychowankowie).

Ubyli: Marcin Bednarz (trener), Łukasz Cygler, Paweł Daniel, Sebastian Jarosz i Marek Tatara (nie wznowili treningów).

LKS Ocice Racibórz

Przybyli: Damian Mazurek (Rafako Racibórz), Arkadiusz Jasny (Pietrowice Wielkie), Artur Wolnik (Samborowice), Daniel Łyko i Karol Mainusch (Wicher Płonia Racibórz), Wojciech Sochacki (Bieńkowice), Marek Pawełek, Dariusz Zawada i Denis Mikołajec (wychowankowie).

Ubyli: Piotr Twardowski i Marcin Sromek (Bieńkowice), Patryk Filipek (Kometa Kryniczo).

LKS Owsiszcze

Przybyli: Mateusz Warzeszka (Zabełków), Łukasz Wochnik (wolny zawodnik), Patryk Buchcik (Krzyżanowice – z drużyny juniorów), Tomasz Karnówka (wychowanek).

Ubyli: nikt.

LKS Gamów

Przybyli: Wojciech Rumpel, Rafał Strzeduła i Aleksander Rzepka (wychowankowie).

Ubyli: Michał Fojcik (Zryw Rudnik), Rafał Pełechaty (kontuzja).

LKS Czarni Nowa Wieś

Przybyli: Krzysztof Cieślik (trener), Mateusz Kutryba i Łukasz Klima (Rymer Rybnik), Damian Czogalik i Jarosław Kuśka (Raszczyce), Paweł Łukoszek (Górki Śląskie), Damian Gryt (Lyski), Grzegorz Lach i Szymon Kołek (wznowili treningi).

Ubyli: Dominik Pluta (trener), Tomasz Wardęga (Rafako Racibórz), Tomasz Zdziebło i Michał Stajer (Naprzód Rydułtowy).

LKS Studzienna

Przybyli: Dawid Kubica (Naprzód Zawada), Marcin Psota (wznowił treningi), Dariusz Witeczek, Robert Kubik, Adam Łasiuk i Tomasz Rzytki (wychowankowie).

Ubyli: Dawid Bondaro (Unia Racibórz), Andrzej Miensopust (Wypoczynek Buków), Adam Szatko (Orzeł Branice), Arnold Matuszek i Andrzej Strachota (Wojnowice), Krzysztof Masny (Ruch Bolesław), Damian Grabowski (nie wznowił treningów).

LKS Zameczek Czernica

Przybyli: Patryk Romanowski (Górnik Radlin), Robert Dudek (Unia Książenice), Mariusz Gajda (Naprzód Krzyżkowice), Sebastian Pieczka (wolny zawodnik), Adrian Choroba, Krzysztof Kubica, Denis Czekała, Tomasz Tytko i Mateusz Tkocz (wychowankowie).

Ubyli: Robert Skiba (Radziejów-Popielów), Mateusz Kołodziejski (Płomień Ochojec), Piotr Zając i Konrad Wojda (Naprzód Krzyżkowice).

LKS Czarni Gorzyce

Przybyli: Tobiasz Zając i Robert Świerczek (Górnik Pszów), Daniel Burzyński (Unia Turza Śląska), Mariusz Wala (Wypoczynek Buków), Dawid Widenka (Olza Godów), Krzysztof Tanżyna, Szymon Smolnik i Krzysztof Popek (wznowili treningi), Kamil Pałyga (wychowanek).

Ubyli: Patryk Panic (Górnik Pszów), Aleksander Goralczyk (Naprzód Syrynia), Wacław Bobrzyk (Polonia Marklowice), Szymon Nikel (Radziejów-Popielów), Radosław Nawrat i Sławomir Zielonka (Kornowac), Rafał Jęczmionka (Orzeł Jankowice), Karol Jurzyca i Aleksander Franecki (Unia Turza Śląska II), Witold Lamczyk (kontuzja).

KS Kornowac

Przybyli: Piotr Urbańczyk (trener), Radosław Nawrat i Sławomir Zielonka (Czarni Gorzyce), Tomasz Derkowski (Energetyk ROW Rybnik – z drużyny juniorów), Dawid Staszak (Brzezie – z drużyny juniorów), Wojciech Hetmaniok, Szymon Rusek i Artur Pietrzyk (wolni zawodnicy).

Ubyli: Rafał Ochojski (trener).

KS 1905 Krzanowice

Przybyli: Tomasz Wittek (wznowił treningi), Piotr Unger i Dominik Klima (wychowankowie).

Ubyli: Arkadiusz Klimaszka (kontuzja).

LKS Start Pietrowice Wielkie

Przybyli: Artur Pączko i Sylwester Miazga (Samborowice), Tomasz Kopiec (Wojnowice), Sebastian Górny (wznowił treningi), Paweł Szelepa, Damian Herud, Dawid Rutyna, Patryk Holeczek, Tomasz Widok, Patryk Krutki i Adam Moc (wychowankowie).

Ubyli: Arkadiusz Jasny (Ocice Racibórz), Paweł Kampka (wyjazd za granicę), Rafał Szymiczek (nie wznowił treningów).

KS Stal Kuźnia Raciborska

Przybyli: Daniel Gławenda i Denis Forysz (wznowili treningi), Szymon Szabałowski (wychowanek).

Ubyli: Mateusz Grzesik (Unia Racibórz), Sebastian Datko (Piast Strzelce Opolskie).

LKS Pawłów

Przybyli: Jarosław Rachwalski (trener), Marcin Rusin (Naprzód Borucin), Karol Zemelka, Krzysztof Krzykała, Patryk Ploch, Michael Dokupil i Adrian Wyrtki (z drużyny rezerw).

Ubyli: Marek Pikuła (trener), Patrick Gwóźdź (Nędza), Dariusz Binek (Naprzód Borucin), Paweł Karczewski i Krzysztof Złoczowski (Raszczyce), Eugeniusz Dudek (Górki Śląskie), Andrzej Wiglenda (kontuzja).

LKS Wypoczynek Buków

Przybyli: Andrzej Miensopust (Studzienna), Paweł Tomanek (Strzelec Rzuchów), Dariusz Halszka i Krzysztof Waniek (wolni zawodnicy), Patryk Jambor, Łukasz Glenc i Dawid Kuballa (Silesia Lubomia – z drużyny juniorów).

Ubyli: Mariusz Wala (Czarni Gorzyce), Andrzej Mandrysz (Strzelec Rzuchów), Aleksander Kucza, Jacek Janiczek i Mieczysław Koźlik (nie wznowili treningów).

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A klasa
(Podokręg Rybnik)


LKS Start Mszana

Przybyli: Lucjan Tatarczyk i Janusz Muszyński (trenerzy), Arkadiusz Rzepiszczak i Marcin Piechaczek (Płomień Połomia), Paweł Godula (Wicher Wilchwy), Wojciech Tworus (Wisła Strumień), Arkadiusz Kindalski (Orzeł Jankowice), Daniel Lipiński i Paweł Skaba (wolni zawodnicy), Krzysztof Wieszołek, Łukasz Turek, Paweł Cieślik i Mariusz Tatarczyk (wznowili treningi), Sławomir Chorowski i Wojciech Sobala (wychowankowie).

Ubyli: Marian Piechaczek (trener), Artur Kuczka (Płomień Połomia), Artur Grabiec i Adrian Henkel (Polonia Łaziska), Robert Stabla i Adrian Stańkusz (Wicher Wilchwy), Jonasz Bukowiec (Olza Godów).

LKS Polonia Łaziska

Przybyli: Janusz Należyty (trener), Artur Grabiec i Adrian Henkel (Start Mszana), Dawid Jordan, Łukasz Nitka i Joachim Weissinger (z drużyny juniorów).

Ubyli: Tomasz Sosna (trener), Patryk Wita (Forteca Świerklany), Adam Hojka (Przyszłość Rogów), Kamil Łątkowski (Krzyżanowice), Dawid Buchalik (Żory), Jarosław Pietrzak i Mariusz Pietrzak (Wicher Wilchwy), Mateusz Marcol (Olza Godów), Bartosz Patek (wyjazd za granicę).

KS Górnik Boguszowice

Przybyli: Krzysztof Pakura (Energetyk ROW Rybnik II), Dawid Papierok (Jedność Grabownia-Golejów), Michał Dzierżęga (Rowień), Przemysław Kasprzak (wznowił treningi), Kacper Wnukowski, Patryk Szopa i Marcin Pleszewski (wychowankowie).

Ubyli: Kamil Łuc (Gołkowice), Rafał Tecław (Orzeł Jankowice).

TKKF Jedność Grabownia-Golejów

Przybyli: Wiesław Wiera (trener), Sebastian Ostrowski (Płomień Ochojec), Daniel Ciemięga (Pierwszy Chwałowice), Piotr Szyszka (Sparta Babice), Paweł Henek i Aleksander Wypych (wznowili treningi), Marcin Masalski, Patryk Świst, Marcin Piechota i Szymon Drążek (z drużyny juniorów).

Ubyli: Marek Niewelt (trener), Dawid Papierok (Boguszowice), Krzysztof Węgrzyk i Rafał Karolewicz (kontuzje), Ryszard Zając i Jakub Pielecha (nie wznowili treningów).

KS Górnik Radlin

Przybyli: Klaudiusz Szweda (trener), Krystian Rek i Karol Rek (Krzyżanowice), Rafał Chyczewski i Oskar Nalewajek (Krzyżanowice – z drużyny juniorów), Mateusz Szymiczek, Marcin Radiszewski i Dawid Szydłowski (wolni zawodnicy), Dariusz Kłoska, Paweł Godlewski, Marcin Plura i Gracjan Papok (wznowili treningi).

Ubyli: Michał Brachmański (trener), Dawid Zimoń (Forteca Świerklany), Kamil Szydłowski i Grzegorz Świenty (Krupiński Suszec), Michał Jaskólski (Naprzód Syrynia), Jarosław Pawelec (Przyszłość Rogów), Andrzej Błatoń (Polonia Marklowice), Tomasz Warzecha (Piast Cieszyn), Patryk Romanowski (Zameczek Czernica), Bartłomiej Surma i Adam Serwotka (Orzeł Jankowice), Adrian Śliwa (nie wznowił treningów), Paweł Wala (zakończył grę).

LKS  Baranowice

Przybyli: Tomasz Stefaniak (trener), Daniel Palarczyk i Damian Czerwiec (Żory), Patryk Koczuba (Rowień), Seweryn Orszulik (Krzyżowice), Michał Witkowski (wychowanek).

Ubyli: Jarosław Kacprzak (trener), Łukasz Koczuba (Rowień), Janusz Piksa i Mateusz Kolon (Borowik Szczejkowice), Rafał Bocianowski (nie wznowił treningów).

KS Sygnały Gotartowice

Przybyli: Grzegorz Krzyżowski (Ruch Stanowice), Michał Los (Bełk II), Patryk Gamoń (wolny zawodnik).

Ubyli: Kamil Pragnący (Rymer Rybnik), Łukasz Buchalik (kontuzja).

LKS Unia Książenice

Przybyli: Błażej Lasia i Karol Tkocz (Bełk), Grzegorz Cuber, Krzysztof Polonius i Tomasz Bednorz (Rymer Rybnik), Adrian Marszolik (Borowik Szczejkowice).

Ubyli: Przemysław Kośmider (GAF Jasna Gliwice), Robert Dudek (Zameczek Czernica), Zdzisław Marszolik (Dąb Gaszowice II), Grzegorz Wojtala i Marcin Nowak (wyjazd za granicę), Artur Marker i Jacek Marszolik (zakończyli grę).

MKS 32 Radziejów-Popielów

Przybyli: Krzysztof Jurczyk i Marek Powiecko (trenerzy), Andrzej Basik (Jedność Jejkowice), Szymon Nikel (Czarni Gorzyce), Robert Skiba (Zameczek Czernica), Michał Herman (wolny zawodnik), Rafał Wasiak, Adam Skowronek, Mateusz Migacz, Nicholas Kurowiec, Tomasz Szewczyk (wznowili treningi), Mateusz Mojżysz (wychowanek).

Ubyli: Dariusz Halszka (trener), Mateusz Marcol i Artur Głód (Rymer Rybnik), Zbigniew Dyczka (Lyski), Błażej Bochynek (Zgoda Zawada Książęca).

LKS Dąb Dębieńsko

Przybyli: Kamil Ambrożkiewicz, Przemysław Ziobro, Krzysztof Domżoł i Paweł Dolaciński (wychowankowie).

Ubyli: Marcin Jezierski, Adam Herdzina i Łukasz Kajzer (do drużyny rezerw), Adam Owczarek (kontuzja).

KS Wicher Wilchwy

Przybyli: Jarosław Pietrzak i Mariusz Pietrzak (Polonia Łaziska),Robert Stabla i Adrian Stańkusz (Start Mszana), Krzysztof Dziwoki (Pstrążna), Kamil Majda (wznowił treningi), Dawid Politowicz (z drużyny juniorów).

Ubyli: Przemysław Mikrut (Polonia Marklowice), Paweł Godula (Start Mszana), Tomasz Brzoza (Naprzód Rydułtowy), Artur Jasiak, Krzysztof Piełka, Sebastian Cornik i Daniel Polnik (kontuzje), Dariusz Wojtalik, Rafał Krótki, Wojciech Kuczmarski i Robert Jojko (nie wznowili treningów).

KS Polonia Niewiadom

Przybyli: Grzegorz Gojny, Ariel Kołek i Aleksander Podleśny (wolni zawodnicy), Tobiasz Smołka, Tomasz Mrozek i Paweł Górecki (wznowili treningi).

Ubyli: Mateusz Czernij (Buk Rudy).

GKS Pierwszy Chwałowice

Przybyli: Mateusz Mitko, Szymon Węgrzyk i Łukasz Węgrzyk (Orzeł Jankowice), Patryk Będźkowski (Energetyk ROW Rybnik – z drużyny juniorów), Damian Bernacki (MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski), Kamil Sobik (wznowił treningi), Bartosz Jakubowski, Kamil Płonka, Rafał Rduch, Kamil Spleśniały i Przemysław Porąbka (z drużyny rezerw).

Ubyli: Adam Kołodziej (Zuch Orzepowice), Daniel Ciemięga (Jedność Grabownia-Golejów), Damian Adamczyk i Jan Cichocki (kontuzje).

KS Naprzód Rydułtowy

Przybyli: Dominik Pluta (trener), Rafał Kotala (Unia Racibórz), Jarosław Gawlas (Nędza), Kamil Dziok (Gwarek Zabrze), Tomasz Zdziebło i Michał Stajer (Czarni Nowa Wieś), Tomasz Brzoza (Wicher Wilchwy), Kamil Elias, Kacper Lepich i Cezary Skoczylas (wychowankowie).

Ubyli: Grzegorz Jordan (trener), Krzysztof Seemann (Naprzód Zawada), Patryk Organista (Płomień Kobyla).

LKS Płomień Ochojec

Przybyli: Mateusz Kołodziejski (Zameczek Czernica), Rafał Kowalski (Szczerbice), Patryk Tudzież, Patryk Szymański, Sebastian Nastuła, Maciej Masicz i Marcin Oleś (wychowankowie).

Ubyli: Sebastian Ostrowski (Jedność Grabownia-Golejów), Arkadiusz Sokołowicz (kontuzja).

LKS Rój

Przybyli: Jarosław Kacprzak (trener), Dawid Ucher i Karol Szypuła (Forteca Świerklany), Łukasz Koczuba (Rowień), Paweł Toman (Orzeł Jankowice), Paweł Seretiuk i Mateusz Biela (Borowik Szczejkowice), Tomasz Hulim, Kamil Szymura, Amadeusz Kaczmarczyk, Kamil Karwot i Dawid Marcisz (wychowankowie).

Ubyli: Adam Adamczyk (trener), Janusz Piątek i Rafał Przybyszewski (Krzyżanowice), Łukasz Szewczyk (Chałupki), Łukasz Koźliński (Wisła Strumień), Przemysław Oślizło (Orzeł Jankowice), Stanisław Antończyk (nie wznowił treningów).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uwaga! W niektórych drużynach mogły nastąpić jeszcze niewielkie zmiany, ponieważ materiał został opracowany przed zamknięciem letniego okienka transferowego.