Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

V Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdrój za nami

11.09.2014 12:51 | 0 komentarzy | kozz

W dniach 5-7 września w Krynicy-Zdrój odbył się kolejny festiwal biegowy, poprzedziło go Forum Ekonomiczne (tzw. Polskie Davos).

V Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdrój za nami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Blisko 9000 biegaczy z całego kraju i zagranicy przez 3 dni startowało w prawie 3 konkurencjach biegowych od krynickiej mili do biegu na 100 km oraz wiele imprez dla dzieci i młodzieży.

Punktem kulminacyjnym drugiego dnia Festiwalu Biegów w Krynicy-Zdrój, a jednocześnie najliczniejszą pod względem liczby uczestników imprezą tego 3-dniowego wydarzenia, była czwarta już edycja „Życiowej Dziesiątki” - biegu, reklamowanego szeroko jako najszybsza dycha w Polsce.
Rzeczywiście liczba uczestników może budzić uznanie - 1775 zawodników na mecie stawia ten bieg w pierwszej lidze największych dziesiątek w naszym kraju. Zwyciężył zawodnik z Kenii Robabel Kibet przed swoim rodakiem Kiptumem Maiyo i Polakiem Arturem Kozłowskim ubiegłorocznym zwycięzcą. W ramach tego biegu odbyły się Mistrzostwa Polski „Masters”. Jan Deńca z Rudnika powtórzył swój suklces z ubiegłego roku zdobywając mistrzostwo Polski w kategorii powyżej 60 lat. W festiwalu uczestniczyło wielu raciborzan. Tomasz Bachorski z Owsiszcz zaliczył kilka biegów między innymi milę krynicką, bieg na 15 km, życiową dziesiątkę, mini maraton na 4,2 km, bieg góski na Jaworzynę oraz maraton na 42km 195 m. Ponadto biegali Marcin Mogilski, Jan Nowak, Janusz Mrozek, Gabriela Sobczyk z Raciborza, Andrzej Grzesik z Kuźni Raciborskiej zajął drugie miejsce w półmaratonie w kategorii powyżej 50 lat.
W niedzielę odbył się 24 Półmaraton „Philips” w Pile, Wiesław Rzepczyński z Raciborza zajął drugie miejsce w kategorii powyżej 60 lat.