Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

110 osób wzięło udział w wodzisławskim Biegu Zakochanych

18.02.2015 13:48 | 0 komentarzy | ż

Imprezie towarzyszyły I Mistrzostwa Wodzisławia Śląskiego w Biegu Parami. Na półkilometrowej trasie rywalizowały w sumie 22 pary. Zwyciężył duet państwa Koloch.

110 osób wzięło udział w wodzisławskim Biegu Zakochanych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

15 lutego odbył się Bieg Zakochanych z Klubem Forma pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Wodzisław Śląski. 110 osób spędziło Walentynki na sportowo na obiekcie Gosław Sport Center.

Na początek uczestnicy pokonali trasę mierzącą ponad 6 km. Tempo było typowo spacerowe. Po truchcie uczestnicy imprezy podzielili się na grupy. Grupa morsów zażyła zimnej kąpieli w miejscowym basenie. Na boisku zgromadziły się pary, które wzięły udział w I Mistrzastwach Wodzisławia Śląskiego w Biegu Parami. Na półkilometrowej trasie rywalizowały w sumie 22 pary. Najlepiej spisał się duet państwa Koloch, który nieznacznie wyprzedził pary: Grażyna Blutko-Marcin Oleksiuk. Czwarte miejsce zajęło małżeństwo Bierza, piąte Krause. Ostatnie premiowane nagrodą miejsce zajęła para Dagmara Goły-Dawid Jakubiak.

Na zakończenie, przy aplauzie uczestników, na trasę wyruszył Prezes Formy Zbigniew Marszałkowski wraz z małżonką. Linię mety pani Ola przekroczyła niesiona na rękach przez męża.

W imprezie uczestniczyła też grupka biegaczy, która po 6 kilometrach truchtu poczuła niedosyt i wyruszyła w dalszą trasę w kierunku Czyżowic - pokonali tego dnia 18 km.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników oryginalne statuetki w kształcie serc. Dla zwycięzców biegu parami przygotowano bony do sklepu sportowego Monsun. Gospodarz obiektu Darek Kozielski wręczył również wejściówki na zajęcia sportowe. - Wodzisławski Bieg Zakochanych to typowa zabawa, bardzo się cieszę, że aż tyle osób chciało spędzić ten wyjątkowy dziań z nami na sportowo - nie krył zadowolenia z wysokiej frekwencji Prezes Formy Zbigniew Marszałkowski.

Organizatorami Biegu Zakochanych byli: Klub Sportowy Forma Wodzisław Śląski, Gosław Sport Center Wodzisław Śląski, Miasto Wodzisław Śląski, sklep sportowy Monsun Wodzisław Śląski.

źródło: Monsun Wodzisław Śląski