środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

25.06.2015 16:49 | 1 komentarz | kozz

W sobotę, 20 czerwca, na boisku w Górkach Śląskich odbył się trzeci już turniej piłkarski dla najmłodszych „Górki Cup”.

Górki Cup 2015
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Organizatorem tego rozgrywanego pod patronatem wójta gminy Nędza jest Zarząd klubu. Miejmy nadzieję, że „Górki Cup” stanie się wizytówką naszej miejscowości i na długie lata wywalczy sobie stałe miejsce w kalendarzu. Już teraz przyznać trzeba, że turniej coraz bardziej się rozwija. Z roku na rok udział w nim bierze coraz więcej drużyn, zawodników i kibiców, oprawa jest coraz bogatsza, pojawiają się też dodatkowe atrakcje – w tym roku był nią rewelacyjny występ mistrza Polski w piłkarskim freestylu: Dawida Krzyżowskiego. Jak co roku dopisała też pogoda i sponsorzy, bez których ten turniej nie mógłby się odbyć.

W tym roku na turniejowych boiskach wystąpiło 13 drużyn. 8 w kategorii „Orliki”, będącej główną kategorią wiekową, oraz 5 w kategorii „Żaki”, w której występowali najmłodsi adepci sztuki piłkarskiej. Najliczniej reprezentowana była Akademia Piłkarska z Kuźni Raciborskiej, która wystawiła łącznie 3 drużyny. Łącznie wystąpiła rekordowa liczba 149 zawodników. Formuła rozgrywek Orlików została skonstruowana w ten sposób, by każda z drużyn mogła rozegrać aż 6 spotkań i wynieść z turnieju maksymalną dawkę sportowych emocji i dobrej zabawy. W kategorii „Żaki” przyjęto system rozgrywek „każdy z każdym”.

Po oficjalnym rozpoczęciu turnieju przez wójt Annę Iskałę, przeprowadzone zostało losowanie. Do grupy „A” trafiły drużyny: LKS 07 Markowice, LKS Orzeł Jankowice, Rob-Mar Rybnik i LKS Górki Śląskie. Do grupy B los przydzielił orlików reprezentujących: KS Szczerbice, GKS Dąb Gaszowice, SP1 w Rydułtowach i AP z Kuźni Raciborskiej.

Po krótkiej rozgrzewce turniej rozpoczął się na dobre. Już po pierwszych meczach można było typować głównych faworytów. Do miana największego z nich aspirowała drużyna ze szkółki piłkarskiej w Rybniku, która w inauguracyjnym meczu pokonała gospodarzy turnieju 5:0. W równolegle rozgrywanym meczu z drugiej grupy Szczerbice pokonały w derbowym meczu ubiegłorocznego triumfatora – ekipę z Gaszowic 2:0. Po emocjach i poziomie spotkania można było domniemywać, że obie drużyny także aspirują do wysokich lokat, co później znalazło potwierdzenie w przebiegu turnieju. Wśród Żaków prym wiodła pierwsza ekipa ze szkółki w Kuźni Raciborskiej. Generalnie rozgrywki najmłodszych dostarczyły uczestnikom i kibicującym im rodzinom mnóstwo pozytywnych emocji i okazji do uśmiechu.

LKS Górki Śląskie/Łukasz Kałuża