Poniedziałek, 22 lipca 2019

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Olimpia Wodzisław rozbiła MKS Zabrze. Zobacz fotorelację Dariusza Tukalskiego

21.10.2015 12:41 | 0 komentarzy | art

Po wyjazdowym zwycięstwie nad Ikarem Niepołomice (33:72), w drugiej kolejce rozgrywek Olimpia Wodzisław podejmowała koszykarki MKS-u Zabrze, odnosząc jeszcze bardziej przekonywujące zwycięstwo. Dzięki temu po dwóch kolejkach Olimpia wskoczyła na fotel lidera ligowej tabeli.

Olimpia Wodzisław rozbiła MKS Zabrze. Zobacz fotorelację Dariusza Tukalskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już od pierwszych sekund gospodynie przystąpiły do zdecydowanego ataku na kosz przeciwniczek. Mecz celnym rzutem za dwa punkty otworzyła Agata Majka, a chwilę później, tym razem „trójką” popisała się Karolina Mikołajewska. Zabrzanki co prawda szybko odpowiedziały trafieniem

dwupunktowym jednak gdy do gry włączyła się Joanna Sobota, zdobywając 13 punktów z rzędu, a chwilę później Agata Majka dorzuciła kolejne 5, stało się jasne, że młoda drużyna z Zabrza nie będzie w stanie dotrzymać kroku rozpędzonej Olimpii. Po zwycięskiej dla Olimpii (20:6 ) pierwszej

odsłonie spotkania, w drugiej mecz się zaostrzył. Na boisku było sporo walki w parterze i częste gwizdki sędziów przerywające grę z powodu fauli, ale również drugą kwartę gospodynie rozstrzygnęły na swoją korzyść 17:10, kończąc pierwszą część meczu przy stanie 37:16. W pierwszej po przerwie kwarcie wodzisławianki znowu zacieśniły szyki obronne pozwalając przyjezdnym na zdobycie tylko 6 punktów, a same zdobyły ich 22 dzięki czemu w ostatniej części gry boisko mogły już opuścić podstawowe zawodniczki Olimpii. Do końca spotkania walkę kontynuowały już ich młodsze zmienniczki pieczętując zwycięstwo Olimpii 72:29.

Kolejne spotkanie Olimpijki rozegrają 24 października w Stalowej Woli, a we własnej hali Olimpijki będzie można zobaczyć w sobotę 31października w meczu przeciwko rezerwom ekstraklasowej drużyny Jas-FBG Sosnowiec. Początek spotkania o godzinie 16.00 w hali Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu.

 

Olimpia Wodzisław – MKS Zabrze 72:29 (20:6, 17:10, 22:6, 13:7)

 

Skład Olimpii: J. Sobota 19 (1x3), Majka 15, Dzierbicka 12 (1x3), Mikołajewska 7 (1x3), Piechaczek 7, W. Walocha 6, Krupa 4, Grzegorzek 2, Kocon, K. Walocha, Gorel, Kurzawa. Trener: Grzegorz Korzeń.