Rywalki goniły, Olimpia skutecznie uciekała

W szóstej kolejce rozgrywek koszykarskiej II ligi kobiet na przeciw siebie stanęły niepokonana jak do tej pory ekipa Olimpii Wodzisław i mające jedną porażkę na swoim KU AZS UŚ Katowice. Po prezentacji zawodniczek najpierw obie drużyny i kibicie minutą ciszy uczcili pamięć ofiar zamachów terrorystycznych w Paryżu.

Od pierwszych minut spotkanie obfitowało w emocje, a prowadzenie zmieniało się wielokrotnie. Lepiej rozpoczęły zawodniczki AZS-u jednak chwilę później celnym rzutem za trzy punkty pierwsze prowadzenie wodzisławiankom zapewniła Karolina Mikołajewska. Rywalizacja kosz za kosz trwała do ósmej minuty pierwszej kwarty, kiedy to faulowana przy celnym rzucie za dwa punkty Agata Majka pewnie wykonała rzut osobisty i wyprowadziła Olimpię na trzypunktowe prowadzenie. Co prawda odpowiedź AZS-u nastąpiła natychmiast, jednak kolejna akcja 2+1 Majki i celne rzuty najpierw Joanny Soboty, a chwilę później Kingi Dzierbickiej spowodowały, że ekipa Olimpii na pierwszą przerwę schodziła przy prowadzeniu 24:16. W drugiej kwarcie obraz meczu nie zmienił się. Bardzo dobrze znowu wystartowały zawodniczki AZS-u, które w ciągu dwóch minut zniwelowały różnicę punktową do trzech „oczek”, jednak w kolejnych minutach Olimpia ponownie najpierw odbudowała, a później powiększyła przewagę, która na koniec kwarty wynosiła (42:32). Po przerwie ambitnie walczące akademiczki znowu starały się odrabiać stratę, a dobrze w tym fragmencie wykorzystujące swoją przewagę pod koszem gospodynie ponownie ją odbudowywały. W efekcie po celnym rzucie za trzy Dzierbickiej w ostatnich sekundach kwarty Olimpia znowu minimalnie powiększyła swoją przewagę tym razem do 12 punktów (64:52). W ostatniej części meczu, mimo że już w pierwszej minucie boisko musiała opuścić skuteczna Majka, jej koleżanki z każdą akcją powiększały przewagę i ostatecznie Olimpia wygrała pewnie 85:61.

Szóste już zwycięstwo odniesione przez Olimpię umocniło zespół na pozycji lidera tabeli. Kolejne spotkanie w hali Gimnazjum nr 2 podopieczne trenera Grzegorza Korzenia rozegrają już w najbliższą sobotę 21 listopada o 16.00, a przeciwnikiem będzie AZS Częstochowa.

Olimpia Wodzisław - KU AZS UŚ Katowice 85:61 (24:16, 18:16, 22:20, 21:9)

Punkty dla Olimpii: Majka 17, Sobota 16, Dzierbicka 13, Mikołajewska 12, Krupa 12, Oskwarek 7, Kocon 5, Piechaczek 3. Trener Grzegorz Korzeń.