Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Paweł Kaszyca wygrał maraton...na karaibskich wyspach!

- Spełniło się moje biegowe marzenie - mówi Paweł Kaszyca, dyrektor Zespołu Szkół Sportowych nr 3 w Rybniku, który na zaproszenie koleżanki trafił na Kajmany na Morzu Karaibskim, gdzie wziął udział w maratonie i zajął pierwsze miejsce!

Paweł Kaszyca wygrał maraton...na karaibskich wyspach!
Paweł Kaszyca wziął udział w maratonie, który odbył się na...Kajmanach, małym państwie na Morzu Karaibskim. Dyrektor rybnickiego Zespołu Szkół nr 3 był zdecydowanie najlepszy i wygrał bieg, deklasując rywali!

Maraton odbywał się w mieście George Town, stolicy Kajmanów, maleńkiego państwa leżącego na Morzu Karaibskim. - Start wyznaczono na godzinę piątą rano tutejszego czasu, kiedy na dworze było jeszcze ciemno. Maraton składał się z dwóch pętli. Przez cały czas było bardzo ciepło. Startowałem przy 25 stopniach, a gdy kończyłem, stopni było 29 stopni. Do tego było strasznie wilgotno i już po rozgrzewce wiedziałem, że będzie niezwykle ciężko. Po pierwsze zabójcza temperatura, bo tydzień wcześniej w Polsce trenowałem przy minusowej temperaturze i śniegu, a do tego problemy z zegarem biologicznym, związane z sześciogodzinną różnicą czasu - relacjonuje swoją egzotyczną przygodę Paweł Kaszyca. Mimo takich trudności, nasz biegacz zdołał zwyciężyć i to w znakomitym stylu, pozostawiając rywali daleko w tyle. - Bieg bardzo szybko rozpoczął jeden z czarnoskórych zawodników. Uznałem, że to nie moja liga i biegłem spokojnie swoim tempem. Przed połową dystansu wyprzedziłem go i samotnie podążałem do mety, zwiększając przewagę, która na finiszu wynosiła 7 minut. Atmosfera na trasie była cudowna: kolorowy doping, dużo punktów żywieniowych, a po drodze mnóstwo bardzo miłych ludzi. Stwierdzenie "good job" słyszałem chyba ze sto razy. Maraton ukończyłem w czasie, który nie powala na kolana (2:51:20), ale pogoda dała znać o sobie - przyznaje Paweł Kaszyca, który po biegu udzielił wywiadu do lokalnej telewizji, a dzień później znalazł się na okładkach tamtejszych gazet. - Czasami warto marzyć - podsumowuje z uśmiechem na twarzy zwycięzca Cayman Maratonu, który przeżył niezapomnianą przygodę na drugim końcu świata.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ślonzok .. (188.0. * .21) 18.12.2015 08:43

Gratulacje !