środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Studenci PWSZ z Raciborza na Międzynarodowym Turnieju w Branicach

18.03.2016 08:55 | 0 komentarzy | (q)

Studenci kierunku Odnowa Biologiczna PWSZ zawitali w Branicach na Międzynarodowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt.

Studenci PWSZ z Raciborza na Międzynarodowym Turnieju w Branicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak co roku wspomagaliśmy Piłkarki Masażem Sportowym tzw. turniejowym. Turniej odbył się 12 marca i gościł piłkarki z Czech, Słowacji i Polski. Oprócz masażu sportowego studenci wraz z Pracownikami Naukowymi PWSZ Dr D.Zwolinską i Dr D.Swadźbą równolegle przeprowadzały badania prawidłowości budowy stóp – na podostopie, pomiaru składu ciała i pomiary antropometryczne.

Edward Czyszczoń (organizator turnieju). Bardzo dziękuję Studentom i Pracownikom Naukowym PWSZ za przybycie i wsparcie medyczne naszym uczestniczkom Turnieju. Bardzo dziękuję Dyrekcji Instytutu Kultury Fizycznej za pomoc w organizacji tego turnieju. Wielki szacunek dla Was wszystkich.

Marek Jendrysek (opiekun): Z mojej strony bardzo dziękuję moim studentom za wielkie zaangażowanie na dzisiejszym turnieju. Jestem bardzo zadowolony. Masaż sportowy – turniejowy – ima się swoimi prawidłami. Wymaga od terapeutów rozważnego myślenia w kwestii doboru odpowiednich technik masażu sportowego, jak i również szybkiego podejmowania decyzji. Następny wyjazd moich studentów to I Ogólnopolski Półmaraton w Kuźni Raciborskiej.