Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Naprzód Czyżowice zrzucił Gwiazdę Skrzyszów z fotela lidera

24.04.2016 08:47 | 0 komentarzy | art

Po trzech zwycięstwach z rzędu z ekipami z dolnej części tabeli, w Skrzyszowie drużynę Naprzodu Czyżowice czekał prawdziwy test jakości. Podopieczni Anotniego Jelenia zdali go przekonywująco. Zaprezentowali ciekawy futbol i wygrali 3:2. A gospodarze wpadli w wyraźny dołek. Przegrali drugi raz z rzędu na własnym boisku, a po raz ostatni komplet punktów wywalczyli 2 kwietnia. 

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wynik spotkania w 30. minucie po błędzie obrony Gwiazdy otworzył Kamil Kaczorowski. Nie minęła pełna minuta, a po kiksie obrońcy Naprzodu do piłki doszedł Piotr Dudek i mimo sporego kąta umieścił piłkę w siatce. Spotkanie było toczone w szybkim tempie, które zdecydowanie lepiej wytrzymała młoda drużyna z Czyżowic. 

W 80. minucie prowadzenia objęła jednak Gwiazda, kiedy rzut karny pewnie wykorzystał Dudek. Sobotnie bramki napastnika Gwiazdy to gole nr 16 i 17 w tym sezonie. Jedenastka była pokłosiem zagrania w polu karnym ręką, choć goście reklamowali wcześniej faul na swoim zawodniku. I znów szybko - bo w 83. minucie - padło wyrównanie, a strzelcem gola był rezerwowy Michał Cąkała. Słabnąca Gwiazda nie była w stanie wytrzymać tempa narzuconego przez przyjezdnych i w 87. minucie straciła kolejną bramkę, którą zdobył Artur Cichy, zapewniając swojej drużynie czwarte zwycięstwo z rzędu.

Dzięki wygranej Naprzód awansował na 2. pozycję. Gwiazda spadła zaś z fotela lidera na miejsce 4. Liderem została Przyszłość Rogów, która pokonała u siebie drużynę Naprzodu Zawada. 

Gwiazda: Lajda, K. Oślizło, K. Szuła, Hudek, Tomiczek, Kwiatkowski (15. Łozowski), Mitko (56. Kanafek), Popek, W. Oślizło (88. W. Szuła), Porwoł, Dudek. Trener Marek Cudnowski. 

Naprzód: Kłopocki, Goły, Szymura, Cichy, Matera, Szuścik (60. Jankowski), Zdunek (60. Antończak), Danieluk (60. Wachtarczyk), Kaczorowski, Tatarczyk (60. Cąkała), Mandera. Trener Antoni Jeleń. 

Gwiazda Skrzyszów - Naprzód Czyżowice 2:3 (1:1)

Bramki: Dudek (31.), (80.k) - Kaczorowski (30.), Cąkała (83.), Cichy (87.)

Kartki: brak

Więcej o meczu w Skrzyszowie we wtorkowych "Nowinach Wodzisławskich".

Wkrótce zaś skrót wideo z sobotniego meczu.