Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Najlepsi uczniowie SP 15 w Raciborzu wyróżnieni w "Strzesze"

23.06.2016 13:01 | 0 komentarzy | ż

Paulina Wojtaszewska i Amadeusz Czech to "Najlepsi sportowcy" roku szkolnego 2015/2016. Zdolni uczniowie w nagrodę otrzymali rowery.

Najlepsi uczniowie SP 15 w Raciborzu wyróżnieni w "Strzesze"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

17 czerwca 2016r. w sali RCK Strzecha odbyła się VI Gala Laureatów. Impreza organizowana jest w szczególności po to, aby wyróżnić uczniów, którzy w ciągu roku szkolnego 2015/2016 zdobyli wysokie lokaty w zawodach sportowych, konkursach przedmiotowych i artystycznych na szczeblu miejskim, wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim. Dla wyróżnionych uczniów organizatorzy przygotowali drobne upominki, dla ich rodziców listy gratulacyjne. Sponsorem upominków była Rada Rodziców działająca w SP15. W imieniu nagrodzonych – dziękujemy.

Do tradycji SP15 należy konkurs na „Najlepszego ucznia, najlepszego sportowca”. Wzorem lat ubiegłych również na tej Gali Laureatów nastąpiło rozstrzygnięcie tegorocznej edycji konkursu.

W tym roku szkolnym tytuł „Najlepszego sportowca” zdobyli:

  • Paulina Wojtaszewska, uczennica kl. 6c o profilu pływackim,
  • Amadeusz Czech, uczeń klasy 6d o profilu lekka atletyka.

- Nagrodą dla zdobywcy tytułu jest rower. Sponsorem tej wartościowej nagrody już od piętnastu lat jest pan Wojciech Muzyk – właściciel sklepu Rowerowego „Sokół”, który podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku ufundował rower górski dla jednego z laureatów konkursu. Fundatorem drugiego roweru jest człowiek, który od wielu lat współpracuje z naszą szkołą. Okazuje się, że sprawy dzieci i młodzieży są dla niego równie ważne jak dla nauczycieli oraz rodziców. Sponsor pragnął pozostać anonimowy. W imieniu uczniów i nauczycieli obu sponsorom składamy serdeczne podziękowania. Bez ich hojności, wrażliwości oraz dobrej woli nie byłaby możliwa realizacja naszych zamierzeń i celów - Barbara Szyksznian-Morek, wicedyrektor SP15.

źródło: SP 15, oprac. żet