Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Pobiegnij w II RAFAKO Półmaraton Racibórz i zdobądź nagrodę

04.07.2016 07:15 | 0 komentarzy | (q)

Przygotowania do drugiej edycji RAFAKO Półmaraton Racibórz idą pełną parą. Debiutująca w ubiegłym roku impreza okazała się wielkim sukcesem, a jej uczestnicy jeszcze długo miło ją wspominali. W tym roku biegowi towarzyszyć będzie jeszcze więcej atrakcji i nagród.

Pobiegnij w II RAFAKO Półmaraton Racibórz i zdobądź nagrodę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zapisy do RAFAKO Półmaraton Racibórz trwają. Aby wziąć w nim udział wystarczy wejść na stronę internetową: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2196 zarejestrować się i opłacić pakiet startowy. A w nim, m.in.: profesjonalna koszulka techniczna, nr startowy, agrafki, kupon na posiłek regeneracyjny i pasta party oraz wiele niespodzianek. Dodatkowo dla zawodników na trasie przewidziano, m.in.: opiekę medyczną, punkty żywieniowe i odświeżenia oraz napoje izotoniczne. Po dotarciu do mety półmaratończycy będę mogli skorzystać z darmowych masaży oraz porad dietetyka.

Dla raciborzan oraz uczestników IX Biegu bez Granic atrakcyjne rabaty.

Warto przypomnieć, że długość biegu wynosi dokładnie 21 097,5 m. Trasa biegnie malowniczymi ulicami miasta i posiada atest PZLA. Biorąc udział w biegu, zawodnicy spoza Raciborza mają okazję podziwiać najpiękniejsze zabytki miasta.

Dla najlepszych biegaczy przewidziano atrakcyjne nagrody. Zwycięzca półmaratonu otrzyma czek o wartości 2 tys. zł i puchar. Za zajęcie drugiego miejsca - puchar oraz 1,5 tys. zł. Za trzecie miejsce- 1 tys. zł i puchar. Zdobywca czwartego miejsca otrzyma 600 zł i puchar. Zawodnik, który uplasuje się na 5 pozycji – 500 zł i puchar. Za szóste miejsce wręczony zostanie puchar oraz 400 zł. Dodatkowo każdy z zawodników, który ukończy bieg w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal. Nie będzie to, jak w ubiegłym roku tradycyjny krążek, a medal składający się z dwóch części. Pierwszą część już otrzymali zawodnicy, którzy ukończyli majowy IX Bieg bez Granic. Drugą jego część będzie można zdobyć finiszując w półmaratonie. Ukończenie obu biegów pozwoli skompletować oryginalny, pamiątkowy medal przedstawiający herb Raciborza.

Ponadto będą przyznawane nagrody w klasyfikacji najszybsza raciborzanka i najszybszy raciborzanin w ramach Mistrzostw Raciborza w Półmaratonie. Osobne nagrody otrzymają również przedstawiciele szeroko pojętej branży energetycznej, ponieważ równolegle odbywać się będą Mistrzostwa Polski Energetyków w Półmaratonie oraz Zawody o Puchar Prezes RAFAKO S. A. (sponsora tytularnego).

Sam półmaraton to nie wszystko. Przed głównym biegiem odbędzie się Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz, liczący zaledwie 2109 m, z którego dochód przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitacje dwójki młodych raciborzan -Wiktorii i Jurka. Zapisy na ten bieg prowadzone są tutaj: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2432. Podczas tego startu będzie możliwość zdobycia brakującej połowy medalu.

Dla wszystkich kibiców oraz osób, które nie biegają, a 28 sierpnia odwiedzą biegowe miasteczko, które znajdować się będzie na terenie SP 4 wezmą udział w pikniku rodzinnym. Przewidziano atrakcyjne gry i zabawy dla najmłodszych. Porady specjalistów z branży kosmetycznej i dietetyki oraz występy artystyczne. Bogate i różnorodne święto sportu, z pewnością będzie miłą okazją, aby wesoło i przyjemnie zakończyć wakacje.