Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Boisko gotowe na start sezonu

06.08.2016 07:00 | 3 komentarze | art

Naprzód Czyżowice rozpocznie sezon piłkarski na przebudowanym obiekcie.

Boisko gotowe na start sezonu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dobiegły końca prace związane z drugim etapem przebudowy boiska w Czyżowicach. Największa zmiana dokonała się na trybunach, a jej najbardziej rzucającym się w oczy efektem jest wieża widokowa, która posłuży spikerowi, oraz przedstawicielom mediów. Po obu bokach wieży zamontowano całkowicie nowe trybuny z plastikowymi siedziskami. Jedna trzecia z 231 miejsc siedzących miejsca znajduje się pod krytą trybuną. Między trybunami, które odsunięto znacznie od boiska a płytą do gry powstała efektowna tartanowa bieżnia o długości 100 metrów z miejscem na dohamowanie. Będzie ona służyć głównie uczniom pobliskiej szkoły. Ponadto boisko zostało otoczone piłkochwytami, poprawiono również działanie boiskowego drenażu. - Staraliśmy się by co roku na tym obiekcie dochodziło do jakichś zmian, ale wiadomo było, że bez pomocy gminy nie uda się diametralnie przebudować obiektu. Były różne akcje, spotkania, żeby doprowadzić to do końca, co w końcu się udało, za co gminie dziękujemy. Tym bardziej, że efekty cieszą oko – mówi Łukasz Szkatuła, sekretarz klubu.

Koszty całej inwestycji  wyniosły ok. 540 tys. zł. Gmina uzyskała dofinansowanie w Wojewódzkim Wieloletnim Programie rozwoju bazy sportowej  w ramach środków z funduszu rozwoju kultury fizycznej ogłoszonego przez Ministra Sportu i Turystyki. Wiadomo już, że obiekt  w Czyżowicach będzie ulegał dalszym zmianom. Między boiskiem a bramą wjazdową, obok parkingu planowana jest budowa mniejszego boiska wielofunkcyjnego, które służyć będzie przede wszystkim szkole. – Planowana jest też rewiatlizacja parkingu, oraz przebudowa ogrodzenia i bramy wjazdowej. W urzędzie na razie nie precyzują kiedy ten etap prac zostanie zrealizowany.

(art)


Debiut obiektu podczas meczu z Odrą Wodzisław

Jak mówią działacze Naprzodu Czyżowice oficjalne oddanie obiektu do użytku odbędzie się 20 sierpnia, kwadrans przed meczem drugiej kolejki klasy okręgowej, w której Naprzód jako gospodarz podejmował będzie ekipę APN Odry Wodzisław.