Cichecki i Wiklak z czerwonymi kartkami. Zameczek Czernica wywozi komplet punktów z Nędzy [ZDJĘCIA]

W sobotnie popołudnie na boisku w Nędzy miał miejsce mecz pomiędzy miejscowym LKS 1908 Nędza, a LKS Zameczek Czernica. Podopieczni trenera Babuchowskiego pokonali gospodarzy 1:4.

Mecz pomiędzy drużyną z Nędzy a zespołem z Czernicy spokojnie można nazwać jako spotkanie na szczycie trwającej właśnie trzeciej kolejki klasy okręgowej, ponieważ obydwie drużyny uznaje się za pretendenta do awansu. Nie minęło 20 minut od pierwszego gwizdka a gospodarze musieli grać w osłabieniu. Kapitan drużyny z Nędzy, Adrian Cichecki został dwukrotnie ukarany żółtą kartką w wyniku czego musiał opuścić pole gry. Dla zespołu z Nędzy oznaczało to duże osłabienie, ponieważ gracz ten stanowi o sile drużyny. Oba zespoły walczyły dzielnie, gra toczyła sie głównie w środkowej części boiska. W 38. minucie spotkania na prowadzenie wyszła drużyna gości. Bramkę zdobył Mateusz Tuleja strzałem głową po dośrodkowaniu Łukasza Reinharda z rzutu rożnego. Na przerwę drużyna z Czernicy schodziła z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie meczu, pomimo osłabienia drużyna z Nędzy wyrównała wynik spotkania. Bramkę zdobył Sebastian Margeciok. Chwilę później w wyniku brutalnego faulu, zawodnik drużyny przyjezdnej, Rafał Wiklak został ukarany czerwoną kartką. Wydawało się już, że drużyna gospodarzy kontroluje przebieg spotkania. Chwilę później nastąpił piłkarski nokaut. W odstępie kliku minut podopieczni trenera Babuchowskiego zadali trzy szybkie ciosy. Kolejno w 80. Bartosz Kuciel, w 84. Łukasz Reinhard i w 87. minucie meczu wynik spotkania na 1:4 ustalił Krzysztof Łaciok.

LKS 1908 Nędza- LKS Zameczek Czernica 1:4 (0:1)

Sebastian Margeciok 71.- Mateusz Tuleja 38., Bartosz Kuciel 80., Łukasz Reinhard 84., Krzysztof Łaciok 87.

Żółte kartki: Adrian Cichecki 17. i 17., Tomasz Czerny 47., Szymon Paskuda 51. (wszyscy LKS 1908 Nędza), Paweł Sękowski 62., Daniel Bacheń 64., Norbert Franke 67., Mateusz Tuleja 83. (wszyscy LKS Zameczek Czernica)

Czerwone kartki: Adrian Cichecki 17. (LKS 1908 Nędza), Rafał Wiklak 78. (LKS Zameczek Czernica)

Sędziowali: Wojciech Kretek, Artur Żółtowski, Rafał Lasyk (KS Bytom)

LKS 1908 Nędza: Mateusz Skwirut, Filip Erynkwajt (84. Maciej Paskuda), Mykola Kozub, Szymon Paskuda, Łukasz Sombrowski (77. Denis Sobik), Adrian Cichecki, Tomasz Czerny (67. Sebastian Margeciok), Szymon Maślanka, Tomasz Piwowarczyk, Michał Grzesik (46. Adam Jantas), Mariusz Frydryk oraz Radosław Woźniak, Nathan Przybyła, Maciej Giemza. Trener: Marek Hanzel, obsługa medyczna: Rafał Gwóźdź, kierownik drużyny: Rafał Gwóźdź.

LKS Zameczek Czernica: Radosław Kalisz, Radosław Szpiech (67. Krzysztof Łaciok), Radosław Olszyna (55. Daniel Bacheń), Mateusz Tuleja, Patryk Krzysztoń, Bartosz Kuciel, Norbert Franke, Łukasz Reinhard, Paweł Sękowski (70. Rafał Wiklak), Patryk Dudziński (55. Tomasz Przeliorz), Artur Łaciok oraz Oskar Jasiak, Adrian Dera, Radosław Żbikowski. Trener: Tomasz Babuchowski, drugi trener: Oskar Jasiak, masażysta: Tomasz Rączka, obsługa medyczna: Tomasz Rączka, kierownik drużyny: Zbigniew Klimsza.