Gminne derby dla Rudy Kozielskiej [ZDJĘCIA]

W sobotnie popołudnie na boisku w Jankowicach odbyły się gminne derby pomiędzy miejscowym LKS Jankowice a LKS Ruda Kozielska. Goście wywieźli komplet punktów.

Zanim mecz zaczął się na dobre, już w pierwszej minucie goście wyszli na prowadzenie. Błąd obrońcy drużyny gospodarzy wykorzystał Sebastian Sadło. Kolejne minuty meczu to gra głównie w środkowej strefie boiska. Po kolejnej zawiązanej akcji w 38. minucie spotkania Rafał Musioł podwyższył prowadzenie zespołu z Rudy Kozielskiej na 0:2. Druga połowa meczu to dalsza wyrównana gra obu drużyn. W 65. minucie obrońca zespołu z Jankowic, Adrian Szendzielorz został ukarany czerwoną kartką za zagranie ręką w polu karnym. Kapitan gości, Marcin Adamiak nie wykorzystał "jedenastki", a świetną paradą popisał się Sylwester Kalemba. Pomimo osłabienia drużyna gospodarzy dążyła do zmiany wyniku. W 69. minucie w wyniku faulu w polu karnym, główny arbiter podyktował rzut karny dla zespołu z Jankowic. Skutecznym egzekutorem okazał się Marcin Procek. Do końca meczu obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie kolejnego gola, jednak wynik spotkania nie uległ zmianie.

LKS Jankowice- LKS Ruda Kozielska 1:2 (0:2)

Marcin Procek 69.- Sebastian Sadło 1., Rafał Musioł 38.

Żółte kartki: Marcin Procek 69. (LKS Jankowice), Daniel Krawiec 89. (LKS Ruda Kozielska)

Czerwona kartka: Adrian Szendzielorz 65. (LKS Jankowice)

Sędziowali: Paweł Front, Michał Bednarz, Radosław Kalyciok (KS Racibórz)

LKS Jankowice: Sylwester Kalemba, Adrian Szendzielorz, Damian Ciechanowicz, Grzegorz Moric (80. Michał Zieleń), Mateusz Dudek, Robert Maksoń (60. Kamil Przybyła), Mateusz Giemza, Marcin Procek, Adam Bednorz, Łukasz Procek, Tomasz Stroka oraz Adam Paulus, Artur Szendzielorz, Mariusz Harnasz. Opiekun drużyny: Michał Wilk, masażysta: Henryk Machnik, obsługa medyczna: Gerard Hanusek, kierownik drużyny: Mirosław Kłoda.

LKS Ruda Kozielska: Krzysztof Musioł, Marian Bachrej, Sebastian Sadło (65. Marcin Dyrszka), Marcin Adamiak, Daniel Krawiec, Adam Michalik (82. Dawid Gieron), Andrzej Adamiak, Jakub Raciborski, Andrzej Stronczyński, Dawid Gancorz, Rafał Musioł (60. Zygmunt Kręcichwost) oraz Łucjan Węglorz, Mateusz Chlubek. Opiekun drużyny: Łucjan Węglorz, masażysta: Andrzej Musioł, obsługa medyczna: Wojciech Węglorz, kierownik drużyny: Wojciech Węglorz.