Poniedziałek, 26 października 2020

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

Obiekt sportowy Naprzodu zamknięty po zadymie z Odrą

16.09.2016 08:12 | 0 komentarzy | art

Wydział Dyscypliny Śląskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu, które odbyło się 15 września podjął decyzje dotyczące wydarzeń, do jakich doszło po meczu Naprzodu Syrynia z Odrą Wodzisław.

Obiekt sportowy Naprzodu zamknięty po zadymie z Odrą
Po meczu pod budynkiem klubowym Naprzodu zebrali się kibice drużyny gospodarzy (część z nich była zamaskowana).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po meczu IV kolejki klasy okręgowej 3 września w Syryni doszło do starcia między kibicami Naprzodu Syrynia, związanymi z Górnikiem Zabrze a Odry Wodzisław. Następnie kilkudziesięcioosobowa grupa z Syryni zachowywała się prowokacyjnie w stosunku do funkcjonariuszy policji. Już po meczu do naszej redakcji napływały informacje, z których wynikało, że bardziej aktywną stroną wydarzeń byli kibice miejscowego klubu. Mieli m.in. prowokować kibiców Odry. Jeszcze w trakcie meczu zamaskowani kibice Naprzodu odpalili kilkadziesiąt rac. 

Za wydarzenia po meczu Wydział Dyscypliny ukarał klub Naprzodu Syrynia zakazem rozgrywania 4 meczów z udziałem publiczności na całym obiekcie. Ponadto za brak porządku w czasie meczu (a więc za odpalanie rac) klub został ukarany dodatkową karą w wysokości 2 tys. zł. 

Z kolei Odra Wodzisław została ukarana zakazem wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na dwa mecze wyjazdowe. Kara te biegnie od 16 września i dotyczy niedzielnego meczu z Fortecą Świerklany oraz meczu z Polonią Łaziska, który odbędzie się 2 października. Klub zapowiedział, że od kary tej nie będzie się odwoływał.