Niedziela, 21 lipca 2019

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Wspólnie "Zedrzyjmy szczewiki dla Bereniki"

20.09.2016 19:54 | 0 komentarzy | art

Berenika Borkowska z Łazisk wymaga specjalistycznego, a przez to drogiego leczenia. Można jej pomóc poprzez udział w biegu i zawodach nordic walking, które pod hasłem "Zedrzyj szczewiki dla Bereniki" odbędą się 8 października. 

Wspólnie "Zedrzyjmy szczewiki dla Bereniki"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O 6-letnie Berenice, dzielnej dziewczynce, zmagającej się od urodzenia z ciężkimi chorobami pisaliśmy na naszych łamach w połowie sierpnia. Dziewczynka urodziła się jako wcześniak. W 22 tygodniu ciąży wykryto u niej przepuklinę oponowo–rdzeniową, tzw. rozszczep kręgosłupa w odcinku krzyżowym, oraz narastające wodogłowie, przez które trzeba było przyśpieszyć poród.

Ma za sobą szereg skomplikowanych operacji za sobą i całą masę przed sobą. Teraz priorytetem jest operacja stopy lewej nogi, następnie obydwu bioder. Dziewczynka cierpi na rotację lewej nogi, ma podwichnięte biodra. Potyka się o własną nogę. Szansą na normalne życie są operacje w niemieckiej klinice w Aschau. Koszt pierwszej, wraz z zaopatrzeniem w odpowiednie, zaawansowane technologicznie ortezy Pohling wykonane częściowo w drukarce 3D, które nie mają swoich odpowiedników w Polsce to prawie 120 tys. zł. Dziewczynka przejdzie operację, jeśli rodzicom uda się nazbierać odpowiednią sumę.

W sukurs pospieszył klub sportowy Inter Krostoszowice, który 8 października organizuje zawody biegowe i nordic walking "Zedrzyj szczewiki dla Bereniki". Każdy uczestnik tych zawodów, poprzez uiszczenie opłaty startowej w dowolnej wysokości pomoże Berenice. Opłata dokonywana jest bowiem na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą". Zawody odbędą się na Orliku w Krostoszowicach i rozgrywane będą w biegu kobiet i mężczyzn na 6 km, zawodach nordic walking kobiet i mężczyzn na 6 km, biegu dziewcząt i chłopców do lat 12 na 3 km, oraz nordic walking dziewcząt i chłopców do lat 12 na 3 km. Zmagania rozpoczną się o godz. 15.00. Trasa będzie wieść dobrze znanymi biegaczom ścieżkami krostoszowickiej buczyny. 

Zgłoszenie wraz z potwierdzeniem wpłaty należy przesłać mailem do dnia 6 października 2016 r. na adres: bieg.charytatywny@wp.pl.

Istnieje również możliwość bezpośredniej rejestracji i wpłaty darowizny w dniu zawodów. Uczestnicy do 18 roku życia – wymagana jest pisemna zgoda rodziców na start w biegu charytatywnym. Biuro zawodów otwarte będzie od godz. 13.00

Konto do wpłat opaty startowej/darowizny to:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Bank BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
tytułem: 15337 Borkowska Berenika Maria darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Berenice w dalszym ciągu można pomóc również za pośrednictwem fundacji "Siepomaga", wpłacając darowiznę na cel dziewczynki. Link do jej profilu: https://www.siepomaga.pl/berenika