Wtorek, 26 maja 2020

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Niepełnosprawni przełamywali swoje słabości [FOTO]

22.09.2016 19:31 | 0 komentarzy | kozz

21 i 22 września w Raciborzu w hali ZSOMS odbył się XVI Śląski Mityng Olimpiad Specjalnych.

Niepełnosprawni przełamywali swoje słabości [FOTO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W mityngu udział wzięło 140 zawodników z 14 klubów z całego województwa śląskiego. Uczestnikami byli sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. Po raz pierwszy zawody odbywały się z noclegiem w Aqua Brax w Szymocicach, imprezą integracyjną i zwiedzaniem okolic Raciborza. Zawody odbyły się w dwóch etapach: 21 września - preeliminacje, w których zawodnicy startowali w odpowiednich grupach sprawnościowych, a 22 września - finały. W ciągu dwóch dni rywalizacji zawodnicy mierzyli się w biegach na dystansie 50, 100, 400, 800, 1500 i 4x400 metrów, w skoku z miejsca, skoku w dal z rozbiegu, pchnięciu kulą i rzucie piłeczką palantową.

W dniu finałowym miała miejsce oficjalna uroczystość otwarcia, najbardziej wyczekiwanym momentem była dla sportowców ceremonia dekoracji. Wejście na podium, dekoracja i gorące brawa z fanfarami. Te chwile, a przede wszystkim "bycie dzielnym w swym wysiłku" (jak mówią słowa olimpijskiej przysięgi) sprawiają ogromną radość zawodnikom. Są powodem do dumy ich rodziców, opiekunów i trenerów. Stanowią motywację do dalszej pracy i wysiłku.

Organizatorem imprezy był Klub Olimpiad Specjalnych Animusz działający w Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu, współorganizatorami Olimpiady Specjalne Polska Śląskie oraz ZSOMS. Opiekę wolonariacką zapewniło 80 uczniów G3 i G5 w Raciborzu.