Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Białorusin Timur Bardiev nowym zawodnikiem Unii Racibórz

19.01.2017 11:57 | 0 komentarzy | kozz

Unię Racibórz już wzmocnił aktualny wojskowy mistrz świata. W zawodowej KLZ trwa wyścig zbrojeń przed startem rundy rewanżowej. Specjalnie na inaugurację sezonu do Polski przyjedzie prezydent Europejskiej Federacji Zapaśniczej.

Białorusin Timur Bardiev nowym zawodnikiem Unii Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowym zawodnikiem Unii Racibórz jest Białorusin Timur Bardiev, aktualny mistrz świata, występujący w kat. 75 kg w stylu klasycznym. To wzmocnienie może być hitem transferowym KLZ.

– Pierwsza runda pokazała, że mamy mocny zespół. Teraz szykujemy się na atak na fotel lidera. Zbroją się jednak wszystkie drużyny ligi, więc nie można wykluczyć przetasowania sił. Wiele wyjaśni już pierwsza kolejka – mówi Ryszard Wolny z Unii Racibórz. Runda rewanżowa KLZ startuje już 25 stycznia. W pierwszym pojedynku Unia Racibórz zmierzy się na wyjeździe z AZ Supra Brokers Wrocław. Ta drużyna zajmuje obecnie szóste, ostatnie miejsce w tabeli, ale zgłasza wysokie aspiracje. W ostatnich dniach sprowadziła dwie zawodniczki z Ukrainy, uczestniczki igrzysk olimpijskich, medalistki mistrzostw Europy i świata.

Czy zmieni się układ sił w KLZ? Jesienią zaskoczył rywali AKS Piotrków Trybunalski, obecnie lider KLZ, który zakontraktował znakomite zapaśniczki z Bułgarii. Teraz również zapowiada transferowe niespodzianki, ale ofensywę transferową prowadzą wszystkie drużyny KLZ. Wzmocnień za wschodnią granicą szuka AKS Białogard. Z kolei AZS AWF Warszawa uzupełnia zespół elitą młodzieżowych zawodników z Polski.

Składy zmieniają się również dlatego, że w rundzie rewanżowej KLZ obowiązują inne kategorie wagowe niż jesienią. Dlatego na przykład w Grunwaldzie Poznań będzie występować Monika Michalik, brązowa medalistka IO w Rio de Janeiro. Czy przetasowania w składach przełożą się na układ sił w lidze? – Można spodziewać się zaskakujących wyników, tym bardziej, że drużyny nie odkryły jeszcze wszystkich kart i swoich najmocniejszych atutów. Rywalizacja zapowiada się pasjonująco – podkreśla Damian Fedorowicz, prezes KLZ.

Specjalnie na mecz do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie gospodarze zmierzą się z Grunwaldem Poznań, przyjedzie Tzeno Tzenov, prezydent Europejskiej Federacji Zapaśniczej.

– KLZ błyskawicznie zyskuje mocną pozycję na zapaśniczej mapie Europy. Już w niedalekiej przyszłości może to być najciekawsza liga na świecie. Poza tym jej nowatorska formuła wywołuje bardzo duże zainteresowanie we wszystkich krajach, które myślą o rozwoju i profesjonalizacji zapasów – podkreśla Tzeno Tzenov.

Przypomnijmy, że każdy mecz KLZ składa się z dziewięciu walk – trzech w stylu wolnym, trzech w klasycznym oraz trzech z udziałem kobiet. Specjalnie na potrzeby ligi uproszczona została również punktacja walk. Każdy mecz ma również nowoczesną, atrakcyjną dla publiczności oprawę.

Najciekawsze spotkanie z każdej kolejki jest pokazywane na żywo przez TVP Sport. Wszystkie mecze można na żywo śledzić w internecie, na SPORT ZONA i KLZ TV. Pełny program pierwszej kolejki rundy rewanżowej KLZ (25 stycznia 2017 r.)

AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski – Grunwald Poznań (TVP Sport)

AZ Supra Brokers Wrocław – Unia Racibórz

AKS Białogard – AZS AWF Warszawa


PR Expert