Wtorek, 20 sierpnia 2019

imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela

RSS

Dom sportowca zmieni się w hotel

25.01.2017 07:00 | 0 komentarzy | ma.w

3 pytania do Krzysztofa Borkowskiego, dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Dom sportowca zmieni się w hotel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– W byłej siedzibie administracji, tzw. domu sportowca, OSiR planuje remont. Na czym będzie on polegał?

– Chcemy zmodernizować budynek tak, by powstało tam 25 dwuosobowych pokoi, z łazienkami i sanitariatami. Będzie to swego rodzaju hotel, z cennikiem niższym niż w hotelach parogwiazdkowych. Chcemy aby w nowym domu sportowca mieścił się jeden duży autobus z zawodnikami. Nie będziemy jednak zamykać się tylko na sportowców, obiekt będzie otwarty dla wszystkich.

– Kiedy można spodziewać się tych zmian na Zamkowej 4?

– Myślę, że prace budowlane najpóźniej ruszą w 2018 roku. Już teraz rozpocznie się projektowanie tej modernizacji. Potrwa zapewne przez kilka miesięcy, a później musimy znaleźć wykonawcę robót. Szacujemy, że zadanie pochłonie ok. 1,5 mln zł. Poszukamy pieniędzy na ten cel również poza budżetem miejskim.

– Modernizacja domu sportowca przez OSiR to nowa koncepcja zmiany tego miejsca. Dlaczego wcześniej do tego nie doszło?

– Sprawdzaliśmy czy rynek nie jest zainteresowany naszym obiektem. Chcieliśmy oddać go w prywatne ręce, aby ktoś z zewnątrz prowadził tam działalność. Były przetargi, ale zainteresowanych zabrakło. Rodzaj hotelu uzupełni ofertę ośrodka, który ma już nowoczesny aquapark i przebudowuje stadion dla lekkoatletów.

Rozmowę przeprowadziła Justyna Marszałek-Świtlik z Radia Vanessa. W każdy czwartek na 100,3 FM rozmowy poranne po serwisie o godz. 8.00.