Kadeci Jastrzębskiego Węgla najlepsi w Radlinie

Od 15 do 19 lutego w Hali MOSiR w Radlinie był rozgrywany turniej finałowy Mistrzostw Śląska Kadetów. Brało w nim udział pięć zespołów: BBTS Włókniarz Bielsko–Biała, MKS MTS Czechowice–Dziedzice, KS Jastrzębski Węgiel, AZS 2020 IV LO Częstochowa i SK Górnik Radlin.

W pierwszym dniu (15.02) zawodów jako pierwsze na parkiecie spotkały się drużyny Jastrzębskiego Węgla i gospodarzy SK Górnik Radlin. W pierwszym secie prowadziła drużyna gości jednak zawodnikom Górnika udało się doprowadzić do wyrównania, później walka toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie radlińskiej drużynie udało się wygrać set 32:30. Drugi set od początku toczył się pod dyktando zespołu z Jastrzębia, który zakończył się ich zwycięstwem 25:18. Trzeci set był znowu bardzo zacięty. W początkowej fazie seta radlińska drużyna miała kilku punktową przewagę jednak goście szybko wyrównali i zaczęła się walka punkt za punkt. Ostatecznie to zawodnicy z Radlina odskoczyli na dwa oczka i wygrali 26:24. Czwarta partia to dominacja i wysoka wygrana jastrzębian (12:25). W tie-breaku radlińska drużyna prowadziła od początku jednak w końcówce zabrakło trochę szczęścia (zepsuta zagrywka, dwa błędy własne) i to zespół z Jastrzębia cieszył się z wygranej 17:15.

W drugim spotkaniu zmierzyły się zespoły z Częstochowy i Czechowic–Dziedzic. W pierwszym secie gra była zacięta, zarówno ze strony Częstochowy jak i Czechowic. Ostatecznie pierwsza parcia zakończyła się zwycięstwem AZS-u 26:24. W pozostałych dwóch setach dominowali zawodnicy AZS-u, którzy łatwo wygrywali do 14 i do 18. Tym samym spotkanie zakończyło wynikiem 3:0 dla Częstochowy.

W drugim dniu zmagań jako pierwsze na boisko wyszły zespoły z Jastrzębia i Bielska–Białej. Od początku spotkanie kontrolowali zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, łatwo wygrywając mecz 3:0. W drugim spotkaniu dnia radlińscy zawodnicy zmierzyli się z drużyną z Czechowic-Dziedzic. W pierwszym secie zespół Górnika od samego początku objął kilku punkowe prowadzenie, które ostatecznie udało się utrzymać do końca i wygrać 25:22. W drugiej partii radlińscy siatkarze także okazali się lepsi, ten set zakończył się zwycięstwem do 25:20. Natomiast w trzecim secie na prowadzenie zawodnicy gości, którego do końca już nie oddali wygrywając do 18. Czwarty set należał do drużyny z Radlina, która przez cały czas utrzymywała kilku punktową przewagę. Set ten zakończył się zwycięstwem radlińskich siatkarzy. Całe spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 3:1.

Trzeci dzień turnieju to na początek pojedynek między zespołami z Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic. W spotkaniu tym faworytem był zespół z Bielska, łatwo wygrywając pierwszy set do 16. Mimo to zawodnicy z Czechowic podjęli walkę wygrali i to oni cieszyli się z zwycięstwa w drugim secie. Kolejne dwa sety padły łupem siatkarzy BBTS-u, chociaż zespół walczył o każdy punkt. Cały mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla zawodników z Bielska–Białej.

Drugie spotkanie odbyło się pomiędzy zawodnikami z Radlina i siatkarzami AZS-u Częstochowa. Pierwszy set to od początku przewaga AZS-u, której radlińska drużyna nie zdołała odrobić. Częstochowianie wygrali tę partię do 17. W drugim secie również goście zaczęli od prowadzenia jednak zawodnicy Górnika zdołali odrobić stratę, a ostatecznie wygrać seta do 20. Kolejne dwa sety to dominacja zawodników Częstochowy, którzy łatwo pokonali radliński zespół do 14 i do 18.

Czwarty dzień turnieju to czas odpoczynku dla zespołu z Radlina. W sobotnie popołudnie najpierw zmierzyły się zespoły z Jastrzębia i Czechowic–Dziedzic. Całe spotkanie toczyło się pod dyktando zawodników z Jastrzębskiego Węgla, którzy od samego początku kontrolowali grę i nie dawali wielu szans na zdobycie punktów przeciwnikom. Tym samym mecz ten zakończył się zwycięstwem Jastrzębia 3:0.

Kolejnym meczem w tym dniu było spotkanie AZS-u Częstochowa i BBTS-u Bielska–Białej. Spotkanie to od początku kontrolowali zawodnicy AZS-u, łatwo wygrywając mecz 3:0. W ostatnim dniu zawodów pierwsze spotkanie rozegrała drużyna radlinian z zespołem BBTS-u Włókniarza Bielska-Białej. Spotkanie należało do siatkarzy z Radlina, wszystkie trzy sety wygrali bardzo wysoko, do 19, 16 i 19. To zwycięstwo dało radlińskiej drużynie brązowy medal mistrzostw Śląska i awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

Ostatni mecz to walka o złoty medal. W tym pojedynku zmierzyły się drużyny AZS-u Częstochowa i Jastrzębskiego Węgla. W pierwszym secie walka była bardzo zacięta, jednak w końcówce lepsi byli jastrzębianie wygrywając do 23. Drugą partię wygrała bardzo wysoko Częstochowa (25:15). W trzecim secie również lepsi okazali się zawodnicy AZS-u. (25:20). Natomiast czwarty set należał do zawodników z Jastrzębia, chociaż walka była bardzo zacięta, to jednak udało im się doprowadzić do wygrania seta i do remisu w całym spotkaniu (2:2). Losy spotkania rozstrzygnął dopiero tie- break, w którym lepsi byli jastrzębianie. Wygrywając całe spotkanie 3:2 i zdobywając złoty medal.

Szczegółowe wyniki:

15.02.2017

Jastrzębski Węgiel - SK Górnik Radlin 3:2 (30:32, 25:18, 24:26, 25:12, 17:15)

AZS 2020 IV LO Częstochowa - MKS MTS Winner Czechowice Dziedzice 3:0 (26:24, 25:14, 25:18)

16.02.2017

Jastrzębski Węgiel - BBTS Włókniarz Bielsko-Biała 3:0 (25:12, 25:18, 25:14)

SK Górnik Radlin - MKS MTS Winner Czechowice Dziedzice 3:1 (25:22, 25:20, 18:25, 25:20)

17.02.2017

BBTS Włókniarz Bielsko-Biała - MKS MTS Winner Czechowice Dziedzice 3:1 (25:16, 20:25, 25:18, 25:20)

SK Górnik Radlin - AZS 2020 IV LO Częstochowa 1:3 (17:25, 25:20, 14:25, 18:25)

18.02.2017

Jastrzębski Węgiel - MKS MTS Winner Czechowice Dziedzice 3:0 (25:16, 25:8, 25:14)

AZS 2020 IV LO Częstochowa - BBTS Włókniarz Bielsko-Biała 3:0 (25:21, 25:14, 25:19)

19.02.2017

SK Górnik Radlin - BBTS Włókniarz Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:19, 25:16)

AZS 2020 IV LO Częstochowa - Jastrzębski Węgiel 2:3 (23:25, 25:15, 25:20, 22:25, 14:16)