Niedziela, 18 sierpnia 2019

imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

RSS

Bartosz Slisz i Radosław Dzierbicki z ROW 1964 Rybnik piłkarzami Zagłębia Lubin

28.02.2017 13:35 | 1 komentarz | kozz

Wychowanek ROW 1964 Rybnik, Bartosz Slisz po latach gry w Szkółce RKP ROW Rybnik i w pierwszym zespole ROW 1964 Rybnik przenosi się do ekstraklasowego Zagłębia Lubin.

Bartosz Slisz i Radosław Dzierbicki z ROW 1964 Rybnik piłkarzami Zagłębia Lubin
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

We wtorek podpisał 3,5-letni kontrakt z klubem z województwa dolnośląskiego, występującym w Lotto Ekstraklasie. Slisz nie brał udziału w zimowych sparingach rybnickiej drużyny, ze względu na trwające negocjacje z lubińskim zespołem. Wcześniej, od 20 stycznia do 3 lutego wyjechał na obóz przygotowawczy z Zagłębiem do tureckiego Belek, gdzie wystąpił w trzech sparingach. Po powrocie z obozu, trenował z rybnicką drużyną, jednak pozostawił w Lubinie po sobie dobre wrażenie. Po długich negocjacjach doszło w końcu do porozumienia, na którego mocy, Bartosz Slisz został pełnoprawnym zawodnikiem Zagłębia.

– Cieszymy się, że kolejny nasz wychowanek został zauważony i przechodzi do ekstraklasowego zespołu. Bartek pokazał, że poprzez naukę w Zespole Szkół nr 3 zarówno w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 6 i V Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku oraz dobrą pracę wykonywaną na treningach najpierw w Szkółce Piłkarskiej RKP ROW Rybnik jak i z pierwszym zespołem, że warto. Wierzymy, że Bartek pokaże się z jak najlepszej strony i godnie będzie reprezentował klub, z którego pochodzi. Wszyscy w klubie życzymy mu powodzenia i stawiania kolejnych kroków w swej piłkarskiej karierze – komentuje prezes rybnickiego klubu, Henryk Frystacki.

Po poniedziałkowych testach medycznych, we wtorek kolejny wychowanek ROW znalazł uznanie w Zagłębiu Lubin. Radosław Dzierbicki został wypożyczony do lubińskiego klubu do końca czerwca, z możliwością transferu definitywnego. Dzierbicki przez lata trenował zarówno w RKP ROW Rybnik jak i w ROW 1964 Rybnik. Jest również Absolwentem Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 6 oraz uczniem V Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku.