Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Anna Borowska wygrała puchar świata w Pradze

Znakomicie zaprezentowała się judoczka z Rybnika podczas zawodów w Czechach. 

Anna Borowska wygrała puchar świata w Pradze

W Pradze trwają zawody z cyklu pucharu świata – European Judo Open Prague 2017. W imprezie wystartowała m.in. Anna Borowska z Kejza Team Rybnik. Walcząca w wadze do 57 kg judoczka w pierwszym starciu Borowska pokonała Seymę Ozerler z Turcji, w drugim uporała się z Brazylijką Gilmarą Prudencio. W ćwierćfinale zawodniczka Team Kejza walczyła z Anną Kazyuliną z Kazachstanu. Od początku walka toczyła się pod dyktando rybnickiej zawodniczki, która zdecydowanie wygrała ten bój. Warto dodać, że pierwsze trzy walki Anna Borowska wygrała przed czasem, wykonując akcję ocenioną na ippon.

W półfinale rybniczanka zmierzyła się z Niemką – Violą Waechter, która w 2015 roku trzykrotnie stawała na podium zawodów pucharu świata, wygrywając m.in. Grand Prix Samsun. Ostatecznie podopieczna Artura Kejzy okazała się lepsza i awansowała do finału. Tam jej rywalką była Holenderka Margrieta Bergstra. Walka o złoto trwała półtorej minuty. Bardzo aktywna Borowska rzuciła swoją rywalkę na plecy i mogła się cieszyć z końcowego sukcesu.

Rybnickiej zawodniczce sekundował trener Artur Kłys. Artur Kejza, który na o co dzień pracuje z Borowską, jest w Katowicach, gdzie do swojego startu w zawodach pucharowych przygotowuje się Piotr Kuczera, prywatnie chłopak Ani Borowskiej.

Swój udział w zawodach w Pradze zgłosiły 173 zawodniczki z 26 krajów. Polskę reprezentuje 19 judoczek. W sobotę obyły się walki w 4 najlżejszych kategoriach wagowych. Oprócz Borowskiej, najlepiej zaprezentowały się: Ewa Konieczny - piąta w wadze 48 kg oraz Karolina Pienkowska (52 kg), która również zmagania zakończyła na 5. pozycji.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].