Wtorek, 23 stycznia 2018

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Volley Rybnik w kolejnej rundzie play off

11.03.2017 19:04 | 0 komentarzy | pm

Rybniccy siatkarze bez problemu uporali się w dwumeczu z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla. 

Volley Rybnik  w kolejnej rundzie play off
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Siatkarze Volleya Rybnik rywalizowali w pierwszej rundzie play off z AT Żory Jastrzębski Węgiel. Awans uzyskała drużyna, która była lepsza w dwumeczu. W pierwszy spotkaniu, rozegranym w Żorach, podopieczni Dariusza Luksa wygrali 3:0. Rewanż odbył się w sobotę, w Gimnazjum nr 2 przy ul. Grunwaldzkiej.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi. Po efektownym ataku Pizuńskiego na tablicy wyników było 8:5 dla Volleya. Potężne zagrywki rybniczan i ich skuteczne ataki sprawiały sporo problemów młodym zawodnikom AT. Nie dziwi więc, że inauguracyjna partia padła łupem miejscowych, którzy wygrali do 19. Najwięcej braw w pierwszym secie zebrał Arkadiusz Terlecki, który po wielomiesięcznej rehabilitacji, pierwszy raz w tym sezonie pojawił się na parkiecie.

Druga partia zaczęła się od gry punkt za punkt. Do momentu, gdy na zagrywce pojawił się Dudek. Po tym jak rywale doprowadzili w końcu do przejścia, rybniczanie prowadzili już 9:5. Siatkarze Luksa, grając z dużą pewnością siebie, kontrolowali tę przewagę do stanu 21:17. Kolejne dwie akcje wygrali przyjezdni i Volley prowadził różnicą tylko dwóch oczek. W końcówce rybniczanie zagrali jednak spokojniej i wygrali do 20., zapewniając sobie tym samym awans do kolejnej rundy play off.

Trzeci set długo był wyrównany. W końcu, dość niespodziewanie, przewagę wypracowali sobie jastrzębianie, obejmując prowadzenie 19:16. Po bloku Stajera i asie Podleśnego zrobiło się 19:18 dla AT. Kolejne akcje to jednak dużo błędów własnych rybniczan i w efekcie porażka w secie do 22.

Czwarta odsłona tego spotkania, podobnie jak poprzednia, toczył się na zasadzie punkt za punkt. Do stanu 12:12. Wtedy skuteczne bloki Podleśnego i Pizuńskiego, dały miejscowym dwupunktowe prowadzenie. Dodatkowo do gry AT wkradły się błędy i to pozwoliło Volleyowi objąć prowadzenie 20:15. Ostatecznie siatkarze Luksa wygrali tego seta do 19. i cały mecz 3:1.

Teraz przed Volleym kolejna runda play off, a w niej rywalizacja najprawdopodobniej z ekipą z Jaworzna. Lepszy z tej pary wywalczy awans do turnieju, który rozpocznie długą walkę o awans do I ligi.

Volley Rybnik - AT Żory Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:19, 25:20, 22:25, 25:19)

TS Volley: Konrad Stajer, Michał Dudek, Bartosz Jarzembowicz, Sylwester Piotrowicz, Tomasz Pizuński, Błażej Podleśny, Damian Pilichowski (libero) oraz Adam Barteczko, Michał Szmajduch, Sebastian Zimny, Damian Porczyk, Arkadiusz Terlecki, Wojciech Zubko, Piotr Rutkowski (libero).

AT: Karol Redyk, Robert Lejawa, Gabriel Gonera, Adam Kącki, Jakub Turski, Szymon Bereza, Bartosz Makoś (libera) oraz Marcin Kukulski, Adrian Hołdys, Michał Krawczyk, Robert Predecki, Igor Oziabło, Maciej Krysiak, Sebastian Bartecki (libero)