Wtorek, 23 stycznia 2018

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Piłkarki ręczne z Pietrowic Wielkich brązowymi medalistkami Mistrzostw Śląska

13.03.2017 21:23 | 1 komentarz | kozz

Doskonale spisały się zawodniczki pietrowickiego UKS-u w zakończonych w sobotę rozgrywkach Śląskiej Ligi Juniorek Młodszych.

Piłkarki ręczne z Pietrowic Wielkich brązowymi medalistkami Mistrzostw Śląska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podopieczne trenera Joachima Wieczorka by zdobyć medal musiały w ostatnim meczu zdobyć co najmniej 1 punkt w meczu wyjazdowym z utytułowanymi rywalkami z Chorzowa. Zadanie zostało wykonane. We własnej hali dziewczęta z Pietrowic uległy przeciwniczkom różnicą aż 16 bramek, stąd uzyskanie korzystnego wyniku w meczu wyjazdowym graniczyło z cudem. Skazane na pożarcie zawodniczki z Pietrowic postawiły na bardzo uważną obronę oraz starały się nie dopuszczać rywalek z Chorzowa do rozgrywania kontrataków. Tak postawione warunki gry sprawiały mnóstwo kłopotów gospodyniom spotkania. To raczej pietrowiczanki raz za razem wyprowadzały szybkie kontry, które siały spustoszenie. Fantastyczna postawa bramkarki chorzowskiego Ruchu sprawiała, że wynik meczu oscylował wokół remisu. Żadnej z drużyn nie udało się w ciągu meczu wyjść na prowadzenie większe niż dwubramkowe. Pierwsza połowa zakończyła się minimalną przewagą gospodyń 14:13. Druga część spotkania to walka cios za cios. Dramaturgia ostatnich 5 minut meczu to horror. Dwie minuty przed końcem Ruch prowadził 28:26. Wtedy następuje zryw potwornie zmęczonych pietrowiczanek. 40 sekund przed końcem padła wyrównująca bramka. Chorzowianki spieszyły się by rzucić zwycięską bramkę, jednak straciły piłkę na 10 sekund przed końcową syreną. Trener z Pietrowic wziął czas. Na rozegranie ostatniej akcji pozostało 7 sekund. Ostatni rzut ocierając się o słupek chorzowskiej bramki mija ją. Koniec meczu. Cieszą się zawodniczki obu drużyn. Ruch Chorzów wicemistrzem Śląska, Start Pietrowice trzecią drużyną na Śląsku. Tytuł mistrzyń Śląska zdobyła drużyna Zgody Ruda Śląska.

UKS Ruch Chorzów – UKS Start Pietrowice 28:28 (14:13)

Bramki zdobyły:

Marta Steuer - 10

Nikolina Posmyk - 6

Nicole Gabryel - 5

Dominika Przewosnik - 3

Nicole Chmielewska - 2

Sandra Poznańska - 1

Klara Gotzmann - 1

Drużyna z Pietrowic składa się w przeważającej części z dziewcząt rocznika 2002, a podstawowym rocznikiem w tej kategorii jest rocznik 2000. Drużyna cały sezon grała w nastepującym składzie: Klara Gotzmann, Nikolina Posmyk, Nicole Chmielewska, Nicole Gabryel, Wiktoria Trojańska, Marta Steuer, Sandra Jokel, Dominika Przewosnik, Dominika Wilczek, Sandra Czekała, Sandra Poznańska.

Końcowa tabela:

1. Zgoda Ruda Śląska 35 pkt

2. Ruch Chorzów 34 pkt

3. Start Pietrowice 33 pkt

4. Sośnica Gliwice XI LOS 32 pkt

5. MTS Żory 23 pkt

6. Pogoń Zabrze 19 pkt

7. Śrubiarnia Żywiec 14 pkt

8. Sośnica Gliwice 12 pkt

9. Imperium Katowice 10 pkt

10. MOSM Bytom 4 pkt

11. Zagłebie Sosnowiec 0 pkt