Piątek, 23 października 2020

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Ostatni rzut na wagę I ligi

04.04.2017 08:22 | 0 komentarzy | art

Olimpia Wodzisław wygrała w niedzielę wyjazdowe spotkanie z X-Demon Tęcza Leszno. Było to decydujące trzecie starcie fazy play-out, dzięki czemu podopieczne trenera Adama Kubaszczyka zapewniły sobie pierwszoligowy byt. Okoliczności, w jakich to uczyniły, chyba na zawsze zapiszą się w annałach wodzisławskiego sportu.

Ostatni rzut na wagę I ligi
Weronika Oskwarek zdobyła w ostatniej sekundzie meczu punkty na wagę pozostania Olimpii w I lidze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ten mecz przejdzie do historii nie dlatego, że Olimpia rozstrzygnęła kwestię utrzymania dzięki wyjazdowemu zwycięstwu, ale dlatego, że uczyniła to niemal w beznadziejnej sytuacji. Trener Kubaszczyk miał do dyspozycji tylko 8 zawodniczek, które, choć wygrały wcześniej domowe spotkanie, to pamiętały przecież, że w pierwszym meczu o utrzymanie w Lesznie, Tęcza była jednak wyraźnie lepsza. Ten fakt, trzeba było wymazać z pamięci.

Po pierwszej kwarcie wydawało się, że nie bardzo się to udało. Miejscowe prezentowały się lepiej, były znacznie skuteczniejsze. Choć początek był nerwowy z obu stron, miejscowe szybciej opanowały nerwy i na 2 minuty przed końcem kwarty prowadziły 20:9. Ostatecznie zaś wygrały ją 24:15 i sytuacja zrobiła się nieciekawa. Po prawie trzech minutach gry kolejnej kwarty było już 27:15.

I oto nagle wodzisławianki ruszyły do odrabiania strat. Sygnał do ataku dała Joanna Sobota, która rzutem z wyskoku zdobyła dopiero swoje pierwsze w tym meczu punkty. Wodzisławianki zaczęły niemal seryjnie trafiać. Dwukrotnie za 3 punkty trafiła Aleksandra Lewoń-Sczansny. Miejscowe stanęły niemal w miejscu. W całej kwarcie zdobyły raptem 8 punktów i na przerwę Olimpia schodziła, prowadząc 32:35. Po zmianie stron wodzisławianki sukcesywnie powiększały przewagę, która urosła do 13 punktów.