Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Piłkarki z Pawłowa wydarły trzecie miejsce w finale Śląska

04.04.2017 17:36 | 0 komentarzy | kozz

W finałach Śląska turnieju piłkarskiego ,,Z podwórka na stadion'' o Puchar Tymbarku dziewczęta UKS Pawłów w kategorii  U-10 dosłownie wydarły trzecie miejsce po emocjonujących i pełnych dramaturgii zawodach w Sosnowcu.

Piłkarki z Pawłowa wydarły trzecie miejsce w finale Śląska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W grupie eliminacyjnej najpierw przegrały 0-7 z Kochanowicami by potem pokonać Dobieszowice 6-0. W decydującym meczu o awans do półfinału z Zabrzem potrzebne było zwycięstwo by awansować do półfinału z drugiego miejsca. W dramatycznych okolicznościach na 15 sekund przed końcem meczu Paulina Biedka pięknym strzałem dała awans drużynie z Pawłowa do najlepszej czwórki turnieju. W półfinale w starciu z późniejszymi mistrzyniami z Katowic pawłowianki przegrały 0-8 by zagrać w meczu o trzecie miejsce z drużyną z Toszka. Tam to już był prawdziwy dreszczowiec .Mecz zakończył się w regulaminowym czasie 1-1 (jedyną bramkę strzeliła Kamila Wojtaszek) i sędzia zarządził rzuty karne. Te po ośmiu rundach zakończyły się remisowo 1-1 a jedyną bramkę strzeliła Sylwia Sokoup. W dodatkowych strzałach jedyną bramkę strzeliła ponownie Sylwia Sokoup i za chwilę utonęła w objęciach trenera i koleżanek.

Wyniki:

Pawłów - Kochanowice 0-7

Pawłów - Dobieszowice 6-0

Pawłów - Zabrze 2-1

Pawłów - Katowice 0-8

Pawłów - Toszek 3-2 po rzutach karnych

W sukcesie mieli swój udział: Kamila Wojtaszek - Paulina Biedka - Sylwia Sokoup - Dominika Majnusz - Julia Gorczowska - Zuzia Ścianek - Nikola Biedka - Sandra Labud - Julia Tomaszewska - Wojciech Zalewski (trener)