Poniedziałek, 18 stycznia 2021

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Epidemia koronawirusa:

III RAFAKO Półmaraton Racibórz - zostań pacemakerem!

17.05.2017 10:34 | 0 komentarzy | kozz

W ostatnią niedzielę sierpnia w Raciborzu zapowiada się prawdziwe święto sportu. Na ten dzień zaplanowano III edycję RAFAKO Półmaraton Racibórz. Wielu biegaczy już zaczęło przygotowania to tego przedsięwzięcia. Aby ułatwić im pokonanie wymaganego dystansu, organizatorzy zapraszają doświadczonych zawodników, którzy chcieliby wcielić się w rolę pacemakerów.

III RAFAKO Półmaraton Racibórz - zostań pacemakerem!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

III RAFAKO Półmaraton to największe święto biegowe w Raciborzu. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, ponieważ zawody zamykają projekt 4Biegi Racibórz na 800-lecie nadania praw miejskich. Ale, co najważniejsze, start w rywalizacji będzie szansą na zdobycie ostatniej części unikatowego medalu.

Patrząc wstecz, raciborski półmaraton zapisał się w pamięci zawodników jako jeden z najlepiej zorganizowanych biegów w kraju. Już teraz zapisanych jest ponad 360 osób. Wśród startujących są zawodowi rywale, jak również amatorzy, który po raz pierwszy będą chcieli zmierzyć się z dystansem 21097,5 m.

Aby ułatwić zawodnikom pokonanie wymaganej trasy w regulaminowym czasie organizatorzy zapraszają doświadczonych biegaczy, którzy chcieliby zostać pacemakerami III RAFAKO Półmaratonu Racibórz. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem poczty elektronicznej: osir.raciborz@wp.pl.

Pacemakerzy poprowadzą poszczególne grupy na następujące czasy: 1:30, 1:45, 2:00, 2:15 i zgodnie z regulaminem są zwolnieni z opłaty startowej. Formularz do pobrania znajduje się na stronie internetowej: www.4biegiraciborz.pl.

- Na zgłoszenia czekamy do 6 sierpnia. Do deklaracji proszę dołączyć informację o sobie, zgodnie z załączonym formularzem, dostępnym na naszej stronie internetowej. Pacemakerzy pobiegną w specjalnych koszulkach technicznych, które otrzymają w podanych przez siebie rozmiarach oraz z balonikami napełnionymi helem z zapisanymi czasami - informuje Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu oraz dyrektor biegu.

Pacemaker to dobry duch zawodów biegowych. Jego obecność, zwłaszcza podczas maratonów i półmaratonów, dla wielu startujących jest nieoceniona.

Przebiec ponad 20 km w jak najkrótszym czasie, to dla wielu nie lada wyczyn. Pomóc w tym mają właśnie pacemakerzy, inaczej zwani zającami, czy balonikami.

Pacemaker to biegacz nadający tempo podczas zawodów. Jego priorytetowym zadaniem jest doprowadzić grupę zawodników do mety w założonym czasie. Często okazuje się, że rola zająca jest bardzo złożona. Oprócz doświadczenia na trasach długodystansowych musi być oparciem dla swojej grupy.

Organizatorem zawodów jest Urząd Miasta Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem tytularnym RAFAKO S.A. Zapisy prowadzone są tutaj: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/listy/?zawody=2891.

***

Autor tekstu i zdjęć: Justyna Korzeniak, Adventure Media