Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Rybnicki klub trzecią siłą Taekwon-do ITF wśród juniorów młodszych w Polsce [ZDJĘCIA]

02.06.2017 10:57 | 0 komentarzy | pm

W Głubczycach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, a w Ciechanowie XXX Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-do ITF. 

 Rybnicki klub trzecią siłą Taekwon-do ITF wśród juniorów młodszych w Polsce [ZDJĘCIA]
Fot. mat. prasowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obie mistrzowskie imprezy sportowe skupiły kilkuset zawodników z kilkudziesięciu miast Polski. I tak w MP Juniorów Młodszych udział wzięło 219 zawodników z 50 klubów z całej Polski, zaś w MP Seniorów i Młodzieżowców wystartowało 178 zawodników z 37 klubów z całej Polski.

Na tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych RCSW Fighter reprezentowało 10 zawodników: Artur Myler, Paulina Węgrzyn, Martyna Marek, Wiktoria Czarnowska, Mateusz Antończyk, Dawid Kula, Grzegorz Wawoczny, Mateusz Ryszka, Robert Ochojski i Patryk Oleś.
Te Mistrzostwa okazały się dla RCSW Fighter wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy w historii istnienia klubu Rybnickie Centrum sportów Walki znalazło się na podium, zdobywając 3. miejsce w klasyfikacji generalnej klubów. Sukces ten nie byłby możliwy bez pełnego zaangażowania i determinacji trenerów Łukasz Kubiaka, Pawła Olszaka i Krystiana Krawczuka oraz zawodników, RCSW, którzy i tym razem stanęli na wysokości zadania i zdobyli łącznie aż 5 medali: 1 złoto, 2 srebra i 2 brązy. – Należy dodać, że wystartowaliśmy w niepełnym skład aż 6 osób nie mogło wystartować z różnych powodów gdyby wszyscy startowali to mielibyśmy sporą szansę na pokonanie legendarnego klubu, do którego zabrakło nam niewiele, bo tylko 8 punktów, aby go wyprzedzić – mówi Łukasz Kubiak.
Na tej imprezie sportowej najlepiej wypadli: Artur Myler – zdobywając tytuł mistrza Polski oraz I miejsce w kategorii indywidualnych technik specjalnych mężczyzn. Paulina Węgrzyn – zdobywając wicemistrzostwo Polski w kategorii indywidualnych walk kobiet - 55kg. Martyna Marek - wicemistrzyni Polski w kategorii indywidualnych walk kobiet - 60kg. Wiktoria Czarnowska – trzecia w kategorii indywidualnych technik specjalnych kobiet. Mateusz Antończyk – zdobywca 3. miejsce w kategorii indywidualnych walk mężczyzn -70kg.

Z Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców zawodnicy RCSW przywieźli 4 medale: 2 srebrne i 2 brązowe. Tym razem rybnicki klub reprezentowali: Łukasz Kubiak, Paweł Olszak, Dominika Filec i Nikola Wita. Medale zdobyli: trener Łukasz Kubiak – III miejsce w konkurencji indywidualnych walk mężczyzn -57kg. Dominika Filec: dwa srebra i dwa tytuły wicemistrza Polski w konkurencji indywidualnych walk - 62kg oraz w konkurencji indywidualnych technik specjalnych. Nikola Wita: III miejsce w konkurencji indywidualnych walk kobiet - 55kg. 
– Mistrzostwa Polski to najważniejsze wydarzenie sportowe dla zawodników wielu klubów i dyscyplin sportowych. To impreza, do której zawodnicy przygotowują się praktycznie cały rok, biorąc udział w zawodach o mniejszej lub większej randze, dlatego tym bardziej jesteśmy zadowoleni z poziomu naszych zawodników i tego, że naprawdę po raz kolejny dobrze wypadli na takiej imprezie. Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy dobrego występu, a medalistom złotych, srebrnych i brązowych krążków z Mistrzostw Polski w Taekwon-do ITF życzymy jeszcze wielu sukcesów sportowych na arenie krajowej a przede wszystkim międzynarodowej – podsumowuje Kubiak.