Czwartek, 22 sierpnia 2019

imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii

RSS

Wychowanek MKP Odra Centrum, Łukasz Krakowczyk zadebiutował w Lotto Ekstraklasie

03.06.2017 10:19 | 3 komentarze | kozz

W barwach Piasta Gliwice w meczu ostatniej kolejki sezonu Lotto Ekstraklasy przeciw Cracovii (1:0), zadebiutował wychowanek MKP Odry Centrum Wodzisław Śląski 19-letni Łukasz Krakowczyk.

Wychowanek MKP Odra Centrum, Łukasz Krakowczyk zadebiutował w Lotto Ekstraklasie
fot. www.piast-gliwice.eu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławski napastnik, który udanie prezentuje się w grupach młodzieżowych Piasta dostał szansę na ostatnie minuty od trenera Dariusza Wdowczyka. Krakowczyk wszedł na boisko w 87. minucie zmieniając Gerarda Badię.

Piast Gliwice wygrał spotkanie w Krakowie z Cracovią 1:0 po golu Macieja Jankowskiego w 63. minucie meczu. Dzięki wygranej klub z Gliwic zakończył mecze grupy spadkowej na drugim miejscu, mając dziewięć punktów przewagi nad spadającym z ekstraklasy Górnikiem Łęczna i dwanaście nad Ruchem.

W przeszłości w Piaście Gliwice grali inni piłkarze z naszego regionu jak Kamil Glik i Kamil Wilczek. Obaj grają teraz w klubach zagranicznych i występują w reprezentacji Polski.

Cracovia - Piast Gliwice 0:1 (0:0)

Maciej Jankowski 63.

Cracovia: Stępniowski - Malarczyk, Polczak, Kanach, Cunta (78. Pestka) - Dąbrowski - Szczepaniak, Steblecki, Adamczyk (73. Dimun), Vestenicky (58. Budziński) - Piątek.

Piast: Rusov - Pietrowski, Korun, Sedlar, Mójta - Bukata, Vranjes, Dziczek - Zivec (62. Gojko), Badia (87. Krakowczyk) - Jankowski (87. Papadopulos).