Piłkarz z Rybnika zakończyli sezon. Utrzymanie mamy, na pierwszą ligę czekamy

W ostatnim meczu sezonu 2016/17 ROW Rybnik zremisował z Radomiakiem Radom.

Piłkarze KS ROW 1964 Rybnik wygrywając tydzień temu w Tarnobrzegu z tamtejszą Siarką, zapewnili sobie drugoligowy byt. Ostatni mecz sezonu 2016/17 nie miał już więc żadnego ciężaru gatunkowego. Podobnie było w przypadku rywala podopiecznych Piotra Piekarczyka, czyli ekipy z Radomia, która zapewniła sobie już wcześniej 4. miejsce w ligowej tabeli i udział w barażu o I ligę.

Trener Piekarczyk korzystając z okazji, powołał do 18-stki meczowej wyróżniających się młodzieżowców, którzy na co dzień ogrywają się w drużynie rezerw. Kibice rybnickiej drużyny, zadowoleni z faktu utrzymania się drużyny w II lidze, wywiesili na stadionie duży transparent z napisem: „Utrzymanie mamy, na pierwszą ligę czekamy”, co dobitnie pokazuje, czego oczekują od działaczy, trenerów i piłkarzy KS ROW.

Mecz rozpoczął się dość spokojnie. Dużo było gry w środku pola, mało składnych i ciekawych akcji. W 22. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Agu, ale piłka minimalnie przeleciała obok słupka. W 26. minucie rybniczanie wyszli na prowadzenie. Piłkę w środku przejął Drozdowski, podał ją do wbiegającego w pole karne Koleczki, a ten mocnym strzałem pokonał bramkarza gości. Podopieczni Piekarczyka z prowadzenia cieszyli się tylko minutę. Wyrównującą bramkę zdobył, strzałem głową, Agu. Na przerwę obie ekipy schodziły więc przy remisie 1:1. Po zmianie stron na boisku działo się bardzo niewiele. Do 80. minuty, kiedy to stuprocentową okazję zmarnował Koleczko, żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. W końcówce meczu aktywniejsi byli rybniczanie, ale nie udało im się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Mecz zakończył się więc remisem 1:1.

Ostatecznie KS ROW 1964 Rybnik zajął 12. miejsce w ligowej tabeli i w przyszłym sezonie ponownie będzie występował na boiskach II ligi. Awans do I ligi wywalczyły: Odra Opole, Raków Częstochowa i Puszcza z Niepołomic. W barażu o I ligę będzie rywalizował Radomiak Radom. II ligę opuszczają: Polonia Bytom, Olimpia Zambrów, Kotwica Kołobrzeg oraz Polonia Warszawa.

KS ROW 1964 Rybnik – Radomiak Radom 1:1 (1:1)