środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Epidemia na Śląsku:

Patryk Ołenczyn w gronie stu najlepszych młodych sportowców w Polsce

23.06.2017 11:11 | 2 komentarze | kozz

Zapaśnik stylu wolnego z LKS „Dąb” Brzeźnica jako jedyny młody zawodnik z powiatu raciborskiego został zakwalifikowany do programu TEAM 100.

Patryk Ołenczyn w gronie stu najlepszych młodych sportowców w Polsce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Team 100 to program Polskiej Fundacji Narodowej (PFN) i Ministerstwa Sportu i Turystyki, który powstał z inicjatywy ministra Witolda Bańki. Główny cel projektu to wsparcie młodych, polskich i perspektywicznych sportowców, członków kadr narodowych, którym oprócz szkolenia związkowego zostanie zapewniona dodatkowa, indywidualna ścieżka finansowania. Założeniem jest uruchomienie kwoty w wysokości 4 mln zł rocznie ze środków przekazanych przez fundatorów PFN. Każdy z zawodników będzie otrzymywał rocznie około 40 000 zł. Mają one zostać przeznaczone na rozwój oraz doskonalenie umiejętności utalentowanych sportowców w wieku 18–23 lata.

Team 100 startuje od lipca 2017 r. Jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce - skierowany do zawodników objętych systemem sportu młodzieżowego, uprawiających indywidualne sporty olimpijskie (letnie oraz zimowe), będących zawodnikami kadr narodowych polskich związków sportowych.

Dzięki wsparciu finansowemu Polskiej Fundacji Narodowej stu utalentowanych sportowców będzie miało możliwość m.in. połączenia kariery sportowej z edukacją i podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych.

Młodzi zawodnicy zakwalifikowani przez Instytut Sportu do programu Team 100 zobowiązali się do przestrzegania postanowień zawartych w „Kodeksie uczestnika programu Team 100. Wśród 10 postanowień, wymienionych w kodeksie, są m.in.: odnoszenie się z szacunkiem i czcią do symboli narodowych oraz dbanie o dobre imię Polski. Sportowcy mają pełnić rolę ambasadorów polskości na świecie, dlatego zobligowani zostali do prezentowania godnej postawy. Doping czy nieetyczne zachowanie automatycznie wykluczą zawodnika z programu. Sportowcy, w ramach programu, mogą zdecydować samodzielnie o wykorzystaniu otrzymanych funduszy na refundację wydatków m.in. na: fizjoterapeutę, lekarza, dietetyka, psychologa, suplementację czy studia.

Myślimy, iż to wsparcie pomoże w rozwoju sportowym Patryka oraz umożliwi lepsze przygotowanie się do walki o miejsce na najbliższą Letnią Olimpiadę TOKIO 2020.