Czwartek, 28 maja 2020

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Tour de Pologne przejedzie przez powiat wodzisławski i rybnicki

23.06.2017 19:23 | 0 komentarzy | kozz

Już 1 sierpnia po drogach powiatu wodzisławskiego przejadą kolarze uczestniczący w 74. Tour de Pologne UCI World Tour - jednej z najbardziej prestiżowych imprez kolarskich na świecie. 

Tour de Pologne przejedzie przez powiat wodzisławski i rybnicki
5 lat temu kolarze TDP przejeżdżali m.in. przez Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Powiat wodzisławski znajduje się na trasie IV etapu tegorocznego wyścigu, prowadzącej z Zawiercia do Zabrza, a starosta Ireneusz Serwotka zaproszony został do udziału w pracach komitetu honorowego tegorocznej edycji TdP UCI World Tour.

Kolarska elita przejedzie przez wodzisławski powiat 1 sierpnia w godzinach późnopopołudniowych (ok. godz. 17:00). Około godz. 17:02 kolarze opuszczą premię lotną w Jastrzębiu-Zdroju i wjadą do Moszczenicy, a następnie podążą ulicą Moszczeńską do Mszany. Około 17:10 planowane jest przecięcie skrzyżowania dróg wojewódzkich 930 i 933 w Mszanie i przejazd ul. Wolności w Połomi w kierunku Świerklan i dalej do Rybnika.

Zachęcamy mieszkańców do kibicowania kolarzom na trasie ich przejazdu. Wspólnie stwórzmy sportowy klimat i atmosferę godną przyjęcia największych sław światowego kolarstwa.