Czwartek, 26 listopada 2020

imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Ulica Roberta Lewandowskiego w Kuźni Raciborskiej. Piłkarz wyraził zgodę!

30.06.2017 12:37 | 10 komentarzy | kozz

Nowiny.pl jako pierwsze dotarły do tej sensacyjnej wiadomości. Burmistrz Paweł Macha chce iść za ciosem i zaprosić reprezentanta Polski do Kuźni Raciborskiej.

Ulica Roberta Lewandowskiego w Kuźni Raciborskiej. Piłkarz wyraził zgodę!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najlepszy polski napastnik i piłkarz Bayernu Monachium wyraził zgodę na ulicę swego imienia w Kuźni Raciborskiej. Informację potwierdził burmistrz Paweł Macha. - Pan Robert wyraził zgodę, ale na tym nie chcemy poprzestać. Oczekujemy jego wizyty w Kuźni Raciborskiej. Oczywiście dopasujemy się do pana Roberta, bo wiemy, że jest bardzo zajętą osobą. Jeśli rada przyjmie uchwałę w sprawie nadania nazwy ulicy Roberta Lewandowskiego, to zaprosimy piłkarza. Zaczekamy na jego decyzję. Szanse na przyjęcie uchwały przez radnych oceniam wysoko - powiedział nam burmistrz Paweł Macha.

Potwierdzenie uzyskaliśmy także u pracownika Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Jacka Gąski. Kontaktował się on z menadżerem piłkarza Cezarym Kucharskim. - Po rozmowie telefonicznej menadżer Roberta Lewandowskiego przysłał także potwierdzenie sms-em i drogą mailową na adres Urzędu Miasta, że piłkarz wyraża zgodę na nadanie nazwy ulicy swoim imieniem - powiedział nam Jacek Gąska z MOKSiR w Kuźni Raciborskiej.

Przypomnijmy, że do września 2017 roku zgodnie z ustawą dekomunizacyjną trzeba zmienić wszystkie nazwy ulic, które nawiązują do systemu totalitarnego. W Kuźni Raciborskiej zmienionych zostanie pięć nazw ulic w tym Karola Świerczewskiego. Mieszkańcy w większości chwalą sobie możliwość zmiany Świerczewskiego na Lewandowskiego. Ostateczna decyzja należeć będzie do Rady.

Jak udało nam się ustalić, na decyzję Roberta Lewandowskiego wpływ miało liczne zaangażowanie ze strony dzieci i młodzieży.

Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

Maciej Kozina

Ludzie:

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.