Niedziela, 31 maja 2020

imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

RSS

Dwóch kolarzy rybnickiej grupy Team Hurom w składzie na Tour de Pologne

01.07.2017 13:00 | 0 komentarzy | pm

Polski Związek Kolarski potwierdził skład drużyny reprezentacji Polski na narodowy tour.

Dwóch kolarzy rybnickiej grupy Team Hurom w składzie na Tour de Pologne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Reprezentacja Polski, która w 74. Tour de Pologne wystartuje pod nazwą ORLEN CCC Polska, została oficjalnie wybrana. Liderami zespołu będą Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji) i Paweł Cieślik (Elkov - Author Cycling Team). W drużynie znalazło się także dwóch kolarzy z rybnickiej grupy Team Hurom: Paweł Franczak i Emanuel Piaskowy. Przypomnijmy, że ten drugi niedawno wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski w wyścigu ze startu wspólnego elity. – Wybór kadry nigdy nie jest łatwy. Rozmawiałem z wieloma osobami, ale ostatecznie decyzję podjąłem według własnego uznania, ważąc wszystkie za i przeciw. Jestem pewny, że jest to najsilniejszy z możliwych składów – powiedział Dariusz Banaszek, prezes Polskiego Związku Kolarskiego.
– Bardzo się cieszymy, że dwóch naszych zawodników wystartuje w reprezentacji Polski podczas naszego narodowego wyścigu. Będziemy im kibicować m.in. na premii w Rybniku – stwierdził Mirosław Kostro, dyrektor Team Hurom.

Skład reprezentacji Polski na 74. Tour de Pologne: Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji), Paweł Cieślik (Elkov - Author Cycling Team), Kamil Gradek (One Pro Cycling), Paweł Bernas (Domin Sport), Adam Stachowiak (Voster Uniwheels), Paweł Franczak (Team Hurom), Emanuel Piaskowy (Team Hurom).