Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

LKS Raszczyce zagra w "okręgówce"

03.07.2017 11:10 | 6 komentarzy | kozz

- Chłopcy zdecydowali się i chcą grać w klasie okręgowej - powiedział prezes klubu z Raszczyc Marcin Badura.

LKS Raszczyce zagra w "okręgówce"
Dla prezesa LKS-u Marcina Badury jak i klubu to będzie debiut w klasie okręgowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

LKS Raszczyce wywalczył awans do klasy okręgowej zajmując pierwsze miejsce w raciborskiej A klasie. Niepewne było jednak to, czy klub zagra poziom wyżej. Wszystko zależało od pozytywnej weryfikacji obiektu oraz samych zawodników. Jak potwierdził prezes Badura, gracze z Raszczyc są zdecydowani, aby przystąpić do rozgrywek. Natomiast obiekt spełni warunki Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Na obiekcie przy Rudzkiej w Raszczycach do początku sierpnia musi powstać ogrodzenie i nowe budki dla rezerwowych. Koszty poniesie gmina Lyski.

Z kolei szatnie, inaczej przez złośliwych nazywane barakami zostały dopuszczone warunkowo. - Do pierwszego meczu wszystko będzie gotowe, a nowa szatnia według deklaracji wójta będzie za rok. Weryfikator przyjedzie do nas na początku sierpnia, żeby sprawdzić czy wszystko co zostało zadeklarowane będzie gotowe. Jeżeli nie dotrzymamy obietnicy, to licencja zostanie cofnięta - powiedział prezes LKS Raszczyce.

LKS wzmocni się także kadrowo, aczkolwiek w klubie chcą stawiać głównie na młodzież.

Murawa LKS-u Raszczyce jest jedną z lepszych w regionie, natomiast przy boisku znajdują się także miejsce siedzące na trybunie.