Niedziela, 25 sierpnia 2019

imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji

RSS

W Rybniku ścigali się na skuterach wodnych [ZDJĘCIA]

17.09.2017 16:19 | 1 komentarz | pm

Bardzo widowiskowa impreza odbyła się na rybnickim zalewie. 

W Rybniku ścigali się na skuterach wodnych [ZDJĘCIA]
Fot. Michał Gołda
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym roku, finał mistrzostw Polski skuterów wodnych odbył się w Rybniku. Jego organizatorem była sekcja motorowodna Moto H2O Rybnik przy Yacht Clubie Rybnik przy współpracy z Polskim Związkiem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego, Fundacją EDF Polska a także Ślaskim Związkiem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego.
Zawodnicy startowali z nabrzeża Yacht Clubu Rybnik i terenu Fundacji EDF. Rywalizowali o tytuły w 5 klasach: Jet Modified, Runabout Spark Stock, Runabout Stock, Runabout Limited, Runabout Open. Gospodarzy imprezy reprezentowało 5 zawodników.
– Takiej rangi zawody odbyły się w Rybniku pierwszy raz. Przyjechało do nas blisko 40 zawodników. Z Polski ale także m.in. z Niemiec i Czech. Jako gospodarze mamy pięciu zawodników. Dariusz Gryt, Krzysztof Pankiewicz, Jacek Biskupek oraz Mariusz i Damian Malgraba. Mamy nadzieje, że takich imprez na naszym zalewie będzie więcej. To zależy też m.in. od władz Rybnika i samej elektrowni. My chcemy pokazać, że potrafimy zorganizować ważną imprezę ogólnopolską – powiedział Kornel Pająk z Yacht Clubie Rybnik, który ma jednocześnie nadzieję, że sporty motorowodne będą się w Rybniku rozwijać. Jak mówi, Moto H2O Rybnik przy Yacht Clubie Rybnik otwiera szkółkę dla wszystkich, którzy chcę spróbować swoich sił w tym sporcie właśnie.
Zapraszamy do fotorelacji z imprezy.