Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Lider nadal z kompletem zwycięstw. Silesia Lubomia ponownie z bagażem goli [ZDJĘCIA]

29.10.2017 09:28 | 0 komentarzy | kozz

Bez punktów z Rudy Śląskiej wrócili podopieczni trenera Mateusza Galikowskiego.

Lider nadal z kompletem zwycięstw. Silesia Lubomia ponownie z bagażem goli [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Patrząc na liczbę straconych bramek lubomska Silesia ma najgorszą defensywę w grupie 2 klasy okręgowej. W sobotę przyszło im stanąć na przeciw drużyny, która strzela gole na potęgę, a straciła sześć razy mniej niż Silesia. W dodatku mecz odbył się na boisku w Rudzie Śląskiej, gdzie Slavia zazwyczaj wygrywa w przekonujący sposób.

Początek meczu w wykonaniu Silesii był jednak bardzo dobry. Ekipa Galikowskiego skutecznie się broniła i czasem zagrażała drużynie z Rudy Śląskiej. Jednak po pół godzinie gry zespół z Lubomi stracił pierwszą bramkę, a gola zdobył Marcin Met. Nie podłamało to przyjezdnych i jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać za sprawą gola Macieja Kocztorza. To podrażniło gospodarzy, którzy w ostatnim czasie nie przywykli do tracenia bramek na swoim boisku. W drugiej części meczu Slavia panowała już całkowicie, a do bramki Lubomi strzelił ponownie Met, później Jacek Wujec, a wynik ustalili wchodzący z ławki rezerwowych Dawid Maciaszczyk i Jonatan Strzempek. Slavia wygrała z Silesią 5:1.

Slavia Ruda Śląska - Silesia Lubomia 5:1 (1:1)

Marcin Met 28., 53., Jacek Wujec 65., Dawid Maciaszczyk 73., Jonatan Strzempek 88. - Maciej Koczotorz 42.

Żółte kartki: Marcin Met, Grzegorz Ostrowski (obaj Slavia) - Aleksander Dembowy (Silesia)

Slavia: Tomasz Strąk - Paweł Jamrozy (62. Dawid Maciaszczyk), Mariusz Korzeniowski, Marcin Met (87. Mateusz Noga), Kamil Moritz, Marcin Rejmanowski, Tomasz Rejmanowski (80. Łukasz Puschhaus), Dawid Skorupa (76. Jonatan Strzempek), Tomasz Szpoton, Jacek Wujec, Grzegorz Ostrowski. Trener: Jarosław Zajdel.

Silesia: Tomasz Bąkowski - Szymon Zacharko, Łukasz Smuda, Kamil Biły (83. Artur Błędowski), Kamil Brzoska, Aleksander Dembowy, Bartosz Jęczmionka, Jakub Kopel (70. Piotr Szuścik), Maciej Kocztorz, Marcin Dzierżęga (75. Jakub Szyra), Dominik Siedlaczek. Trener: Mateusz Galikowski.