Poniedziałek, 6 grudnia 2021

imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny

RSS

XI Półmaraton Wodzisławski [ZDJĘCIA]

05.11.2017 14:14 | 0 komentarzy | juk

Ponad 240 zawodników stanęło na starcie XI Półmaratonu Wodzisławskiego pamięci Zbigniewa Marszałkowskiego.  Zawody wchodzą w skład 4 Oczek Subregionu Zachodniego (4 półmaratony: Rybnik, Racibórz, Wodzisław Śląski, Żory). 

XI Półmaraton Wodzisławski [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sportowcy wystartowali ze Stadionu Miejskiego przy ul. Bogumińskiej. Trasa przebiegała ulicami miasta, a zawodnicy mieli do pokonania 7 okrążeń. Rywalizacja kończyła się na rynku. Trasa posiadała atest PZLA. W zawodach łącznie wystartowało 241 osób.

Pierwszy na mecie pojawił się Mykhaylo Iweruk z miasta Równe (Ukraina). Do przebiegnięcia ponad 21 km trasy potrzebował 1.11.33. Wśród kobiet, najlepszą okazała się Petra Pastorova z Ostrawy (Czechy), dystans przebiegła w czasie 1.21.55. W nagrodę otrzymali po 600 złotych oraz puchar.

W tym roku odbyła się także impreza towarzysząca, czyli Wodzisławski Minimaraton o dystansie 4,2 km (1 okrążenie). 65 osób postanowiło spróbować swoich sił. Pierwszy na mecie był Marcin Ciepłak z Rybnika, trasę pokonał w czasie 13.16, wśród kobiet najlepsza była Elżbieta Lewicka z Knurowa. Do przebiegnięcia potrzebowała 16.16.

Wyniki Półmaratonu Wodzisławskiego tutaj.
Wyniki Minimaratonu Wodzisławskiego tutaj.