Niedziela, 28 listopada 2021

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Ponad pół tysiąca osób pomogło, pływając

13.11.2017 08:36 | 1 komentarz | juk

Wodzisławska Manta po raz kolejny otworzyła obchody Święto Niepodległości. - Jak co roku daliśmy pokaz siły i determinacji płynąc po zdrowie dla chorych i ciężko doświadczonych przez los dzieci - mówił organizator akcji.

Ponad pół tysiąca osób pomogło, pływając
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już po raz piąty na wodzisławskiej Mancie zorganizowano 24-godzinny Maraton Pływacki. Akcja rozpoczęła się 10 listopada o godz. 22.00, a zakończyła dzień później o tej samej godzinie. – Jest to największe wydarzenie sportowe w mieście i największa cykliczna tego typu akcja w województwie śląskim. Co roku w akcji uczestniczy około pół tysiąca uczestników – mówił podczas otwarcia maratonu Mariusz Blazy, kierownik Krytej Pływalni Manta.

Maraton 10 listopada zainaugurowali prezydent miasta Mieczysław Kieca oraz Bogdan Bojko, dyrektor MOSiR Centrum w Wodzisławiu Śl. Obaj panowie przepłynęli razem ponad 3 km. Akcję wsparło łącznie ponad pół tysiąca osób. - Wysiłkiem 547 osób, co jest rekordem frekwencji w 5-letniej historii naszych akcji, pobiliśmy ubiegłoroczny wynik, uzyskując 1520 km - mówił po zakończeniu wydarzenia Mariusz Blazy. W akcji wzięło udział wielu mieszkańców Wodzisławia Śl., ale również Jastrzębia-Zdroju, Radlina, Gorzyc czy Rybnika. Poza dziesiątkami zwykłych ludzi dobrego serca zjawiły się także zorganizowane grupy, w tym, chociażby ekipa Państwowej Straży Pożarnej z Wodzisławia Śl., członkowie klubu pływackiego Hobby Sport z Kietrza czy podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach.

Podczas akcji charytatywnej odbyły się również rozrywki o tytuł najlepszego pływaka. Ubiegłoroczny zwycięzca, Krzysztof Tłuścik z Sandomierza pokonał dystans 31,6 km i zając 3 miejsce, tuż przed nim z wynikiem 32,9 km zmagania zakończył Patryk Honisz z Radlina, zajmując 2 miejsce. Zwycięzcą i zarazem nowym rekordzistą został Łukasz Nowak z Rybnika z wynikiem 34,45 km. Zwycięzca otrzymał Puchar Monsuna oraz inne atrakcyjne nagrody.

Jak co roku wydarzenie miało wymiar charytatywny. W akcji liczyła się liczba przepłyniętych kilometrów, za każdy kolejny sponsorzy wpłacali na konto przedsięwzięcia określoną kwotę. W tym roku zbierano fundusze na zakup elektrostymulatorów.