Wtorek, 22 stycznia 2019

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Jastrzębski Węgiel w lidze mistrzów i w konflikcie z kibicami [ZDJĘCIA]

13.11.2017 17:09 | 1 komentarz | pm

Wczoraj siatkarze z Jastrzębia zapewnili sobie udział w fazie grupowej LM. Niestety, są i gorsze informacje. 

Jastrzębski Węgiel w lidze mistrzów i w konflikcie z kibicami [ZDJĘCIA]
Fot. Paweł Wengerski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W niedzielę siatkarze z Jastrzębia, pokonali w 3. rundzie kwalifikacji do ligi mistrzów cypryjską drużynę Omonia Nikozja. Podopieczni Marka Lebedewa wygrali także pierwsze spotkanie na Cyprze i bez problemów zakwalifikowali się do fazy grupowej LM.
Niestety, doszło również do zgrzytu na linii klub – Stowarzyszenie Społeczne Klub Kibica KS Jastrzębie-Borynia. Poszło o brak ustaleń w zakresie warunków dalszej współpracy. Poniżej komunikat klubu w tym temacie.

Komunikat KS Jastrzębski Węgiel S.A.

Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. z przykrością informuje, iż z dniem dzisiejszym, tj. 13 listopada br. klub zakończył współpracę ze Stowarzyszeniem Społecznym Klub Kibica KS Jastrzębie-Borynia.

Jednocześnie podajemy, że KS Jastrzębski Węgiel S.A. wraz ze swym akcjonariuszem Klubem Sportowym Jastrzębie-Borynia organizuje wsparcie w postaci założenia nowego Klubu Kibica. Serdecznie zapraszamy wszystkich prawdziwych kibiców, w tym członków obecnego Klubu Kibica, do zgłaszania się w naszej siedzibie przy Alei Jana Pawła II nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju w każdy dzień roboczy w godzinach od 8:00 do 15:00 celem złożenia pisemnej deklaracji przystąpienia do nowego Klubu Kibica lub też o kontakt telefoniczny pod numerem 665 861 765.

Powodem powyższej decyzji jest brak podpisania umowy w zakresie ustalenia warunków współpracy oraz skandaliczne i bulwersujące zachowanie się Klubu Kibica podczas wczorajszego meczu eliminacji Ligi Mistrzów naszej drużyny z cypryjskim zespołem Omonia Nikozja. Swoim zachowaniem w trakcie meczu Klub Kibica naruszył atmosferę sportowego święta związanego z wywalczeniem awansu naszego zespołu do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Jako Prezes Zarządu oświadczam, że od kilku miesięcy podejmowałem działania celem ustalenia warunków współpracy z Klubem Kibica, w tym zasad jego funkcjonowania w hali oraz istniejących możliwości wsparcia finansowego. Jednak wsparcie finansowe warunkowałem przedłożeniem przez Zarząd Klubu Kibica preliminarza kosztów oraz zawarcia umowy regulującej zasady naszej współpracy. W tym też temacie zaproponowałem pisemnie Zarządowi Klubu Kibica spotkanie, które miało odbyć się w dniu 03.11.2017r. bezpośrednio po meczu z Cuprum Lubin, jednak pismem z dnia 27.10.2017r. Zarząd Klubu Kibica odmówił uczestnictwa w takim spotkaniu. Wyrażam głębokie przekonanie, że wyżej opisane działania destrukcyjne to działania wyłącznie pojedynczych osób i jestem przekonany, że wśród obecnych członków Klubu Kibica są prawdziwi kibice i tych zapraszam do dalszej współpracy.
Dziękuję wszystkim kibicom, którzy wsparli nasz zespół w ostatnim meczu i proszę o doping w kolejnych meczach.

Prezes Zarządu
KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Adam Gorol

Jastrzębski Węgiel – Omonia Nikozja 3:0 (25:17, 25:19, 25:16)

Jastrzębski Węgiel: Lukas Kampa, Damian Boruch, Jason DeRocco, Maciej Muzaj, Rodrigo Quiroga, Wojciech Sobala, Jakub Popiwczak (libero) oraz Marcin Ernastowicz, Patryk Strzeżek, Karol Gdowski, Jakub Turski, Dardan Lushtaku.

Omonia: Siergiej Bagrej, Angelos Alexiou, Sergio Felix Junior, Pablo Guzman, Christos Prodromou, Mory Sidibe, Marinos Papachristodoulou oraz Christodoulos Antoniades, Sotiris Petrakidis, Avgoustinos Savvidis, Achilleas Petrakidis, Kyriakos Adamou, Constantinos Achilleos, Andreas Savvides.