Koszykarki z RKK AZS Racibórz wygrały w Rzeszowie

Z wygraną z dalekiego Rzeszowa wróciły koszykarki RKK AZS Racibórz rozgrywające mecze w finale B drugiej ligi.

Debiutujące w rozgrywkach drugoligowych zawodniczki prowadzone przez Marka Juszkiewicza w rundzie zasadniczej nie awansowały do elity rozgrywek i swoje mecze na pocieszenie rozgrywają w finale B. W pierwszym meczu koszykarkom RKK AZS Racibórz przyszło się zmierzyć na wyjeździe z MLKS-MOS Rzeszów. W pierwszej kwarcie ekipa z Raciborza była zdecydowanie lepsza, co miało też odzwierciedlenie w wyniku. Prowadzenie 16:8 pozwalało myśleć, że w tym meczu pójdzie łatwo, gładko i przyjemnie. Nic bardziej mylnego. Gospodynie wzięły się za siebie i za raciborskie koszykarki w drugiej kwarcie. Wygrały zdecydowanie 20:10 i na przerwę schodziły prowadząc dwoma punktami. Najważniejsze działo się po przerwie. Trzecia kwarta była niezwykle wyrównana. RKK AZS wygrał ją minimalnie 15:14 i w całym meczu przegrywał już tylko jednym koszem. Ostatnia kwarta nieznacznie należała do zespołu z Raciborza, który wygrał 16:12 i w całym spotkaniu 57:54. Najlepsza w raciborskim zespole była Natalia Rusińska, która zdobyła 21 punktów.

W drugim meczu tej grupy MKS Pałac Młodzieży Tarnów pokonał na wyjeździe ISWJ Wisła 90:80.

MLKS-MOS Rzeszów - RKK AZS Racibórz 54:57 (8:16, 20:10, 14:15, 12:16)

Rzeszów: Lidia Otręba 8, Małgorzata Brelik 0, Michalina Gołębiowska 7, Katarzyna Kaczor 3, Sabina Stygar 23, Małgorzata Ragan 2, Julia Miler-Kuciapa 0, Natalia Stropek 6, Weronika Król 5, Amelia Czwakiel 0. Trener: Bartosz Herbaciński. Asystent: Krzysztof Herbaciński.

Racibórz: Alicja Botorek 0, Katarzyna Chuda 2, Marlena Jurzica 11, Natalia Rusińska 21, Zuzanna Stęc 0, Tatiana Biegańska 3, Katarzyna Stec 13, Monika Opiatowska 7, Agnieszka Listopad 0, Alicja Kucza 0, Natalia Biegańska 0, Karolina Zinnicka 0. Trener: Marek Juszkiewicz.