Sobota, 19 września 2020

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

W poszukiwaniu siatkarskich talentów z Rybnika [ZDJĘCIA]

20.01.2018 08:30 | 0 komentarzy | pm

Kolejny turniej szkół zrzeszonych w Rybnickiej Akademii Siatkówki Młodzieżowej wygrała SP 3.

W poszukiwaniu siatkarskich talentów z Rybnika [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Zespole Szkół Sportowych w Rybniku został rozegrany kolejny turniej minisiatkówki dla uczniów szkół podstawowych zrzeszonych w Rybnickiej Akademii Siatkówki Młodzieżowej. – W tym semestrze to drugi taki turniej dla klas piątych. Odbędzie się jeszcze jeden dla klas czwartych. Po feriach zimowych będziemy kontynuować ten cykl i do rywalizacji będą miały okazje wszystkie roczniki. Jak widać zwody, które organizujemy cieszą się sporym zainteresowaniem. Dzisiaj gra 70 dzieciaków. Wszystko dzieje się w ramach Rybnickiej Akademii Siatkówki Młodzieżowej, która działa pod patronatem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych – mówi Lech Kowalski, trener siatkówki, główny organizator zawodów. – Te turnieje, to pewnego rodzaju selekcja. Oczywiście ważna jest rywalizacja, ale mierzymy także wzrost uczestników, robimy proste próby sprawnościowe. Potem ci najbardziej perspektywiczni są zapraszani na zajęcia prowadzone przez trenerów Volleya Rybnik – dodaje Kowalski.
W turnieju wzięły udział 22 trzyosobowe zespoły z 11 szkół podstawowych z Rybnika i powiatu rybnickiego: SP 1, SP 3, SP 13, SP18, SP27, SP 32, SP 34, SP Gaszowice, SP Palowice, SP Jankowice i SP z Bełku. Łącznie w turnieju wzięło udział 70 mini-siatkarzy.
Początkowo młodzi siatkarze rywalizowali w sześciu grupach systemem „każdy z każdym”, a później rozegrali fazę pucharową. W finale turnieju SP 3 z Rybnika (opiekun Piotr Sikora) wygrała z SP 27 z Rybnika 15:9 (opiekun Anna Kasperska). W meczu o trzecie miejsce SP 32 z Rybnika (opiekun Katarzyna Piecha) wygrała z SP Palowice (opiekun Grzegorz Formela) 19:17.
Zwycięska szkoła otrzymała profesjonalną piłkę do gry a zawodnicy z czterech najlepszych zespołów upominki.

Końcowa klasyfikacja:
1
. SP 3 Rybnik
2. SP 27 Rybnik
3. SP 32 Rybnik
4. SP Palowice
5. SP Gaszowice
SP Bełk
SP 13 Rybnik
SP Gaszowice II
9. SP Jankowice
SP Jankowice II
SP 3 Rybnik II
SP 27 Rybnik II
SP 34 Rybnik
SP Palowice II
SP Gaszowice II
SP 32 Rybnik II
17. SP Bełk II
SP 18 Rybnik
SP 34 Rybnik II
SP 34 Rybnik III
SP Palowice III
SP 1 Rybnik