Wtorek, 16 lipca 2019

imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława

RSS

Znamy narciarskich mistrzów z Rybnika [ZDJĘCIA, KOMENTARZE]

22.01.2018 08:08 | 0 komentarzy | pm

Znakomitą imprezę zorganizował rybnicki MOSiR.

Znamy narciarskich mistrzów z Rybnika [ZDJĘCIA, KOMENTARZE]
Fot. Paweł Wengerski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

20 stycznia odbyły się I Rybnickie Zawody w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika. Do Istebnej na Złoty Groń, gdzie zorganizowano zawody przyjechało blisko 120 narciarzy i miłośników snowboardu.

Uczestnicy zawodów mieli do pokonania dwa przejazdy slalomu giganta. Zostali oni podzieleni na kilka kategorii wiekowych. Ostatecznie impreza udała się znakomicie, a uczestnicy podkreślali fajną atmosferę, dobrą organizację i już zapowiedzieli, że jeżeli za rok ponownie odbędą się takie zawody, to na pewno się na nich pojawią. O tym, że jest na to spora szansa przekonywał zastępca dyrektora rybnickiego MOSiR. – Szacowaliśmy, że podstawimy jeden autobus, który przywiezie tutaj uczestników. Okazało się, że dzień przed zawodami było zgłoszonych już 109 osób, a w dniu imprezy jeszcze kilka doszło. Widać, jak rybniczanie lubią ten sport – powiedział Arkadiusz Skowron. – Wyrabiamy sobie solidną markę i ludzie coraz bardziej nam ufają, stąd tak chętnie zapisują się na nasze imprezy. Wiedzą, że będzie fajna rywalizacja i zabawa. Mamy sporo planów. Półmaraton, Bieg Barbórkowy czy Kamień Extreme mają już swoją markę. Chcemy organizować też duże zawody pt. Dzieciniada. Oczywiście zamierzamy też kontynuować organizację zawodów narciarskich. Być może, jeżeli będą takie możliwości, pokusimy się również zrobić coś z narciarstwem biegowym już w samym Rybniku – dodał zastępca dyrektora MOSiR.

Uczestnicy zmagań snowboardowych mieli okazję pościgać się z rybnickim olimpijczykiem Mirosławem Małkiem, który ostatecznie okazał się najlepszy. – Bardzo fajna impreza, super zorganizowana. Super sprawa, że mogłem rodzinnie wystartować w tych zawodach. Im więcej MOSiR będzie organizował takich imprez, tym lepiej. Dzięki takim inicjatywom coraz więcej rybniczan będzie uprawiać sport. Dobrze wróży też to, że podczas pierwszych takich mistrzostw frekwencja była tak duża – stwierdził Małek, który cieszył się również z faktu, że miał lepszy czas niż jego żona w zawodach narciarskich. W prywatnym, małżeńskim zakładzie stawką tej rywalizacji było przejęcie obowiązków domowych w 100 proc. przez przegranego.

Podczas dekoracji nazwisko, które najczęściej wywoływano to Smusz. Właściciele Ski-Service pojawili się na stoku całą rodziną i zdominowali rywalizację. – Jestem zadowolony, że Rybnik ma w końcu swoje mistrzostwa, że impreza się udała. Dziękujemy UM i MOSiR-owi za organizację. Było bardzo fajnie, dopisała frekwencja. Myślę, że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej, gdy rozniesie się wieść jak udane były to zawody. To znakomita okazja do integracji środowiska narciarskiego z naszego miasta. Tworzą go nie tylko ci, którzy ściągają się na nartach, ale również ci, którzy na nartach aktywnie wypoczywają. Moja rodzina trochę powygrywała, ale to wynika z tego, że od lat startujemy w zawodach jako amatorzy, ja już w kategoriach starszych, jak mówią moje dzieci to kategoria wapno (śmiech). Póki sił starczy dalej będę jeździł, oby nas tylko kontuzje omijały – oznajmił Tomasz Smusz.

Zapraszamy do fotorelacji z imprezy.

WYNIKI
Kategoria: 1967 i starsi K
1. EWA GITNER-SZRAJER
2. BARBARA SMUSZ
3. GABRIELA FOJCIK

Kategoria: 1967 i starsi M
1. MIROSŁAW PATAS
2. TOMASZ SMUSZ
3. GRZEGORZ FOJCIK

Kategoria: 1982 - 1968 K
1. KATARZYNA CHMIELEWSKA
2. KATARZYNA ZAWADZKA-WASELA
3. JOANNA MAŁEK

Kategoria: 1982 - 1968 M
1. GRZEGORZ SZULIK
2. SZYMON BESUCH
3. ANDRZEJ CICHOCKI

Kategoria: 2000 - 1983 K
1. KSYMENA SMUSZ
2. JULIA RAMS
3. SYLWIA BUCZAK

Kategoria: 2000 - 1983 M
1. FRANCISZEK SMUSZ
2. TOMASZ ZAWADZKI
3. MARCIN ZAWADZKI

Kategoria : 2003 - 2001 K
1. EWA FOJCIK
2. WIKTORIA SUDA
3. NATALIA MOTYKA

Kategoria: 2003 - 2001 M
1. MICHAŁ PATAS
2. WOJCIECH SEMAN
3. FRANCISZEK LISZKA

Kategoria: 2006 - 2004 K
1. MARTA SEMAN

Kategoria : 2006 - 2004 M
1. BARTŁOMIEJ BESUCH

Kategoria: 2007 i młodsi K
1. DOMINIKA WASELA
2. BARBARA HELIOS
3. ANTONINA LISZKA

Kategoria: 2007 i młodsi M
1. PIOTR HELIOS
2. ŁUKASZ HELIOS
3. JAKUB SKUPIŃSKI

Kategoria: OPEN snowboard
1. MIROSŁAW MAŁEK
2. PRZEMYSŁAW BUCHTA
3. BARTOSZ KWAŚNIOK

Najlepszy zawodnik opon
1. FRANCISZEK SMUSZ

Najlepsza zawodniczka open
1. KSYMENA SMUSZ